גיל אגמון רוכש מקבוצת דלק שליש מאחזקתה בדלק רכב ב-20% מעל מחיר השוק

אגמון יגדיל את אחזקתו בדלק רכב ל-45%, ואילו קבוצת דלק תקטין את אחזקתה בשליש ל-15% ■ העסקה מאותתת שקבוצת דלק מוכנה, במחיר זה, להיפרד מאחזקתה בדלק רכב - שאינה מוגדרת בליבת עסקיה של הקבוצה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל אגמוןצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

גיל אגמון, בעל השליטה בחברת דלק רכב, חתם על הסכם עם קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, ולפיו אגמון ירכוש מהקבוצה 7 מיליון מניות - 7.5% מהונה של דלק רכב. העסקה תושלם במחיר של 19.27 שקל למניה - 20% מעל מחיר השוק - ובתמורה כוללת של 135 מיליון שקל.

אגמון יגדיל בכך את אחזקתו בדלק רכב ל-45%, ואילו קבוצת דלק תקטין את אחזקתה בשליש ל-15%. העסקה מאותתת שקבוצת דלק מוכנה במחיר זה להיפרד מאחזקתה בדלק רכב, שאינה מוגדרת בליבת עסקיה של הקבוצה. כך, ייתכן שבעקבות העסקה הנוכחית תמכור קבוצת דלק נתחים נוספים של דלק רכב. מימוש העסקה יסייע במקצת לקבוצת דלק להקטין את החוב הפיננסי שלה, בגובה 7 מיליארד שקל, שעליה לפרוע עד 2022.

רכב

(מניית דלק רכב)

אם אכן תמכור הקבוצה את כל אחזקתה בדלק רכב, תיסלל הדרך לעסקה שבמסגרתה תמכור דלק רכב לחברת או.פי.סי אנרגיה את אחזקתה של החברה הבת ורידיס (70%) בחברת או.פי.סי רותם (20%), שמחזיקה בתחנת הכוח במישור רותם.

או.פי.סי היתה אמורה לשלם לורידיס באמצעות הקצאה של 13% ממניותיה, לפי שווי של 23.17 שקל למניית או.פי.סי, ו-ורידיס היתה אמורה להשקיע סכום נוסף להגדיל את אחזקתה באו.פי.סי ל-20%. העסקה בוטלה לפי שעה, בשל שיחות לא פורמליות של ורידיס ואו.פי.סי עם רשות החשמל.

החברות הסיקו מהשיחות כי עמדתה של הרשות, שתתפרסם בשבועות הקרובים, היא שמשום שקבוצת דלק מחזיקה עדיין ב-22.5% ממניותיה של דלק רכב ובזכות למנות דירקטור בה, היא תיחשב כחלק מקבוצת או.פי.סי גם אם חלקה בשרשור מניותיה של או.פי.סי יגיע ל-3.15%. על פי כללי הריכוזיות בשוק האנרגיה, שצפויים להתפרסם, גורם שמחזיק ב-5% משדה גז - כפי שקבוצת דלק מחזיקה הן בשדה תמר והן בלוויתן - לא יוכל להחזיק בתחנת כוח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker