הראל תאפשר לעובדיה לעבור לשבוע עבודה מקוצר

הפיילוט יתחיל בינואר הקרוב ■ הירידה בשיעור המשרה תתבטא בשכר - אך לא בפנסיה

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
בית הראל
בית הראלצילום: אייל טואג
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

כ-5,000 עובדי חברת הביטוח הראל יוכלו לבקש לעבוד רק ארבעה ימים בשבוע, מינואר 2020 במסגרת פיילוט, כפי שהודיעה החברה היום (חמישי). במסגרת הפיילוט יתאפשר לעובדים לבקש להפחית את עבודתם בחברה ל-80% משרה, אך זכויותיהם הפנסיוניות יישמרו. כלומר, החברה התחייבה כי התגמולים והפיצויים שיקבל העובד יהיו על בסיס השכר המלא, כפי שהיה טרם כניסתו לתוכנית.

לפי הראל, כל עובד שירצה להצטרף לתוכנית יכול להגיש בקשה וכל בקשה תיבחן לגופה. מכיוון שמדובר בפיילוט, מתקשים כרגע בחברה להעריך מראש מה יהיה הביקוש מצד העובדים ומאילו מחלקות בחברה. מי שיצטרף לתוכנית, יוכל להחליט לצאת ממנה בתום כל שנה ממועד ההצטרפות.

מספר שעות העבודה בשבוע בישראל, אף שקוצר ב-2018 בשעה, ל-42 שעות, עדיין נותר בגבוה ביחס למדינות OECD, ובכך זאת פריון העבודה נמוך מהממוצע במדינות אלה. גם יפן ידועה בימי עבודה ארוכים ובפריון עבודה נמוך. בחודש שעבר הודיעה מיקרוסופט יפן על תוכנית ניסוי שבה נתנה לעובדיה סוף שבוע ארוך בן שלושה ימים, כדי לנסות ולשפר את האיזון בין העבודה לחייהם הפרטיים של היפנים. מיקרוסופט גילתה בסיום הניסוי כי פריון העבודה שלהם עלה בכ-40%.

מהראל נמסר כי "הצבת העובד במרכז, לצד המחויבות לחדשנות ולמצוינות, היא דרך חיים של ממש בחברתנו. החלטנו להטמיע סטנדרטים בינלאומיים חדשניים של עולם העבודה ולתמוך ביצירת איזון בין עבודה לבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker