גזית גלוב ודורי סגל ירכשו מתחם משרדים בטורונטו ב-188 מיליון דולר

הנכס הנרכש הוא מתחם משרדים בעל שטחי מסחר בשטח השכרה כולל של 52.9 אלף מ"ר ■ השותפות מתכננת להשקיע 750 מיליון דולר בנכסים בעלי שימוש מעורב בחמש השנים הקרובות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בגזית גלוב
חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בגזית גלובצילום: ניר קידר

חברת גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן תרכוש מחברת הביטוח הקנדית מנולי (Manulife) יחד עם השותפות Gazit TripLLLe ממתחם המשרדים והמסחר York Mills Centre לפי שווי של 250 מיליון דולר קנדי (188 מיליון דולר). יתרת האחזקה בנכס תירכש על ידי קרן השקעות בנדל"ן שפועלת בטורונטו.

גזית גלוב תחזיק במישרין 33% מהמתחם ו-53% ממנו במישרין ובעקיפין באמצעות אחזקתה בשותפות Gazit TripLLLe. גזית גלוב מעריכה שהעסקה תושלם עד לסוף 2019. הנכס הנרכש הוא מתחם משרדים בעל שטחי מסחר בשטח השכרה כולל של 52.9 אלף מ"ר, שכולל 49.7 אלף מ"ר של שטחי משרדים ו-3,250 מ"ר מסחר, על שטח של 27 דונם.

גזית גלוב

הנכס ממוקם במרכז העיר טורונטו במפגש הרחובות Yonge ו-York Mills Road, כ-16 ק"מ מאגם אונטריו. הנכס כולל גם תחנת מטרו ושני מסופי אוטובוס שמשרתים 20 קווים לטורונטו ומחוצה לה, והוא מצוי בקרבת הכביש המהיר 401 שחוצה את מחוז אונטריו מדרום לצפון. התפוסה בנכס היא 94% ומשך החיים הממוצע של חוזי השכירות בו הוא 8.4 שנים. עוגני השכירות העיקריים בנכס הם הבנק RBC וחברת פיתוח הנדל"ן למגורים Minto, שנסחרת בבורסה בטורונטו בשווי של 973 מיליון דולר.

על פי הערכות, הנכס נרכש על פי תשואה של 5% במטרה לנצל את היחס הנמוך בין השטח הבנוי בנכס לבין השטח שעליו ניצב המתחם. השותפות של גזית גלוב ו-Gazit TripLLLe תנסה להגדיל את זכויות הבנייה במקום, במטרה לבנות שטחי משרדים נוספים ולשפר את התשואה על ההשקעה.

מרכז מסחרי של גזית גלוב בסאו פאולו, ברזיל
מרכז מסחרי של גזית גלוב בסאו פאולו, ברזיל

גזית גלוב הקימה לפני שלושה שבועות שותפות יחד עם דורי סגל, לשעבר מנכ"ל גזית גלוב ואחד משני בעלי המניות הגדולים בה. השותפות, שתוחזק על ידי גזית גלוב (60%) וסגל (40%), תעסוק באיתור, רכישה וניהול נכסים בעלי שימושים מעורבים בערים צפופות אוכלוסין בקנדה. גזית גלוב התחייבה להשקיע בשותפות החדשה 60 מיליון דולר מהונה העצמי, כנגד השקעה דומה של סגל על פי חלקו היחסי, וכן לתת לה הלוואת בעלים של 50 מיליון דולר.

השותפות מתכננת להשקיע 750 מיליון דולר בנכסים בעלי שימוש מעורב בחמש השנים הקרובות תוך שימוש במינוף בנקאי. גזית גלוב השלימה את מכירת מרבית אחזקותיה בחברת הנדל"ן הקנדית First Capital Realty תמורת 3.2 מיליארד שקל במזומן. תמורת המכירה שימשה את גזית גלוב להקטנת יחס המינוף ל-49.5% ולהגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי בקבוצה ל-52% מסך אחזקותיה. גזית גלוב השלימה אתמול הצעת רכש ל-976 אלף אגרות חוב מסדרה יא' שנושאות ריבית של 5.35% . ההיענות להצעת הרכש היתה 86% . בגזית גלוב מעריכים שנוכח התשואה הנוכחית על אגרות החוב של החברה תביא הצעת הרכש לחסכון שנתי של 40 מיליון שקל בהוצאות הריבית. הצעת הרכש מומנה בתמורה ממכירת מניותיה של החברה המוחזקת FCR הקנדית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker