עו"ד אמיר הלמר מונה למנהל מחלקת הביקורת ברשות ני"ע

המחלקה הוקמה במסגרת השינוי הארגוני שהרשות מבצעת באחרונה ■ מנכ"ל רשות ני"ע: "עו"ד הלמר הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה ובעל ניסיון עשיר בכל ההיבטים של הרגולציה התאגידית"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עו"ד אמיר הלמר
עו"ד אמיר הלמרצילום: שלומי יוסף

יושבת ראש רשות ניירות ערך (ני"ע), ענת גואטה, החליטה באחרונה לבצע שינוי ארגוני. כחלק מאותו שינוי מונה אתמול (ב') עו"ד אמיר הלמר לתפקיד מנהל מחלקת הביקורת שהוקמה.

מחלקה זו תאגד בתוכה את יחידות הביקורת הקיימות במחלקות הפיקוח השונות: תאגידים, פיקוח על הבורסה וזירות הסחר. המטרה היא לבצע את הביקורת בהתאם ליעדים והאסטרטגיה שגובשה ברשות.

הלמר, 50, הצטרף למחלקת תאגידים ברשות ב-2005 ומילא מגוון תפקידים בשבע השנים האחרונות: כיהן כמשנה למנהלת מחלקת תאגידים ברשות ני"ע ובמקביל כיהן כיועמ"ש המחלקה ומנהל המערך המשפטי שלה. מערך זה מטפל במכלול ההיבטים המשפטיים הכרוכים בעבודת המחלקה לרבות טיפול בפניות מקדמיות, גיבוש ופרסום של עמדות סגל בנושאים משפטיים, הגשת עמדות לבית המשפט וטיפול בתהליכי חקיקה רבים לרבות תיקוני חוק ניירות ערך וחוק החברות.

ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערךצילום: AMMAR AWAD/רויטרס

מנכ"ל רשות ני"ע, עודד שפירר, מסר: "בשבועות האחרונים ביצענו מספר שינויים ארגוניים, במטרה לתמוך בקידום התוכנית האסטרטגית של הרשות בשנים הבאות. בהתאם לבחינה שביצענו, החלטנו לאחד את יחידות הביקורת במחלקות השונות למחלקת ביקורת אחת. הביקורת היא משאב ארגוני חיוני הנדרש בהסתכלות רחבה ברמה הארגונית. לאמיר הלמר ראייה מערכתית ועסקית רחבה והבנה מעמיקה של שוק ההון, הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה ובעל ניסיון עשיר בכל ההיבטים של הרגולציה התאגידית. אני בטוח, כי ניסיונו הרב ויכולות הניהול שלו יובילו את המחלקה החדשה להטמעת יעדיה של הרשות ולפיתוח נורמות ותרבות ציות בקרב גופים מפוקחים ושחקני שוק ההון, לצורך שמירה על האינטרס ארוך הטווח של המשקיעים בשוק ההון".

ברשות הסבירו כי בעבר היו שלוש יחידות ביקורת: במחלקת תאגידים, השקעות, ופיקוח על הבורסה וזירות סוחר. המהלך כעת נועד לאחד את הביקורת של שלוש המחלקות, ראשית מכיוון שיש בכך יתרון לגודל, ושנית זה מקנה לבעלי מקצוע להם התמחות ייחודית לתת מענה לשלוש היחידות.

כעת יושבת ראש הרשות תוכל לנתב את כמות העובדים לפי האסטרטגיה והסיכון הקיים באותה עת. הניתובים בין הנושאים השונים יוכלו להיות מספר פעמים בשנה. כך, אם למשל קימת תופעה שנדרש להשקיע בה יותר משאבים, ביקורת על גופים לא מפוקחים יתנו לה יותר תשומת לב מאשר פיקוח על קרנות נאמנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker