אחרי חמש שנים: המפקחת על הבנקים, חדוה בר, פורשת

זו הייתה קדנציה סוערת שבה קרו שורה של ארועים במערכת הבנקאות כמו הפרדת חברות כרטיסי האשראי ישראכרט ומקס, הכוונה להקים בנק דיגיטלי של מריוס נכט ואמנון שעשוע, מהלכי התייעלות שהובילה בבנקים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדוה ברצילום: תומר אפלבאום
מיכאל רוכוורגר

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, הודיעה היום כי תסיים בקרוב את תפקידה לאחר קדנציה של 5 שנים. בר ביקשה לסיים את תפקידה ב-15 באפריל 2020, כלומר בעוד פחות מחצי שנה. זו הייתה קדנציה סוערת שבה קרו שורה של ארועים במערכת הבנקאות כמו הפרדת חברות כרטיסי האשראי ישראכרט ומקס, הכוונה להקים בנק דיגיטלי של מריוס נכט ואמנון שעשוע, מהלכי התייעלות שהובילה בבנקים ועוד.

ההודעה של בר מגיעה אחרי שביום חמישי האחרון היא רשמה לעצמה סוג של ניצחון כשבית הדין לתחרות הודיע כי הוא מבטל את ההחלטה של רשות התחרות לגבי אי אישור מיזוגו של בנק אגוד לתוך מזרחי טפחות.

ד"ר חדוה בר: "אני מודה לנגיד פרופ' אמיר ירון ולנגידה לשעבר פרופ' קרנית פלוג, על הזכות הגדולה שנתנו לי להוביל את הפיקוח על המערכת הבנקאית בשנים האחרונות, ועל השותפות המלאה והגיבוי שהעניקו לי לאורך כל הדרך בהובלת הצעדים שביצענו; ולצוות העובדים והמנהלים בפיקוח ובבנק ישראל, ולחבריי בהנהלת הבנק - על העבודה המאומצת והרבה, שנעשית במקצועיות ומתוך תחושת שליחות.

"אני מסיימת את תפקידי בתחושת סיפוק לאור העובדה שקידמנו שינויים תשתיתים רבים שאת פירותיהם משקי הבית והעסקים כבר התחילו להרגיש, וחלקם יבשילו ויורגשו בהדרגה בשנים הקרובות. במקביל, חיזקנו את היכולות של הפיקוח על הבנקים והבנקים עצמם בניהול הסיכונים החדשים המתפתחים, ובראשם סיכוני סייבר וטכנולוגיה. המערכת הבנקאית עברה בשנים האחרונות תהליכי שינוי גדולים לטובת ציבור הלקוחות, תוך שהיא שמרה על היציבות ותמכה בצמיחת המשק". 

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון:"בשם בנק ישראל ובשמי אני מודה לד"ר חדוה בר על כהונתה כמפקחת על הבנקים. חדוה פעלה בתקופה מכוננת מבחינת המערכת הבנקאית תוך שמירה על יציבותה וקידום התחרות והחדשנות בה. חדוה ידעה לאזן במיומנות ובמקצועיות בין הצרכים של כל השחקנים במערכת, ולשרת את האינטרס הציבורי על הצד הטוב ביותר. אני מאחל לה הצלחה ומשוכנע כי תמשיך לתרום לכלכלת ישראל גם בהמשך דרכה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker