עובדי אגוד פתחו בשביתה - בעקבות ההחלטה שמקרבת את המיזוג עם מזרחי

ועד העובדים בבנק אגוד: "ההחלטה האומללה שהתקבלה היום תפגע במאות משפחות של עובדי בנק אגוד, תגרום לצמצום התחרות ולפגיעה בלקוחות הבנקים" ■ בית הדין ביטל היום את החלטת רשות ההתחרות נגד המיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפגנה עובדי בנק איגוד
עובדי בנק אגוד מפגינים נגד ההחלטה על המיזוג עם מזרחי טפחות, יולי 2018צילום: מגד גוזני

ועדי העובדים בבנק אגוד החליטו להשבית באופן מיידי את הבנק עד יום א'. זאת, לאות מחאה על החלטת בית הדין לתחרות לבטל את החלטת רשות ההתחרות נגד המיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד. החלטת בית הדין מקרבת את האפשרות שהמיזוג יתרחש, והעובדים חוששים מפני פיטורים.

בחוזר ששלח ועד אגוד לעובדי הבנק נכתב בין היתר:  

"היום נודע לנו כי בית המשפט אישר את המיזוג בין בנק אגוד לבנק המזרחי. החלטה אומללה זו תפגע במאות משפחות של עובדי בנק אגוד, תגרום לצמצום התחרות ולפגיעה בלקוחות הבנקים". יודגש כי בית הדין לא אישר את המיזוג, אלא ביטל את ההתנגדות של רשות התחרות למיזוג, מה שמהווה מכה לרשות ולשר האוצר משה כחלון - אך אינו מהווה אישור סופי למיזוג.

עוד כתבו העובדים: "אנחנו לא נעמוד מנגד כאשר מטה לחמינו עומד להכרת לפיכך כצעד ראשון, כלל העובדים מתבקשים להפסיק את העבודה, לעזוב את המשרדים  וללכת הביתה כעת ומחר הבנק יהיה סגור!!! ביום א'  בשמונה בבוקר נחזור לעבודה כרגיל מכיוון שבמהלך היום  נקבעה ישיבה עם ההנהלה. עם תום הישיבה נחליט על המשך הצעדים שננקוט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker