משפחת המבורגר מכרה 3.3% מהראל לאלטשולר ולוינשטיין תמורת 180 מיליון שקל

הרכישה אינה משנה את הרכב גרעין השליטה בהראל: משפחת המבורגר תרד להחזקה של 46.2% ■ אלטשולר ולוינשטיין רכשו את הנתח במחיר של 28 שקל למניה

מיכאל רוכוורגר
יאיר המבורגר, בעל השליטה בקבוצת הראל
יאיר המבורגר, בעל השליטה בקבוצת הראלצילום: עופר וקנין

יאיר המבורגר, אחיו גדעון ואחותו נורית, מכרו היום (ד') נתח של מניות של הראל השקעות שבשליטתם לבית ההשקעות אלטשולר שחם - בעיקר באמצעות אלטשולר שחם גמל ופנסיה. מדובר במכירה של 3.3% מהראל במחיר של 28 שקל למניה ובתמורה כוללת של כ-180 מיליון שקל. את העסקה ביצעה לידר הנפקות.

הרכישה של אלטשולר אינה משנה את הרכב גרעין השליטה בהראל. משפחת המבורגר החזיקה ערב העסקה ב-49.5% וכעת תרד להחזקה של 46.2% . המכירה בוצעה לאחר שמניית הראל, המנוהלת על ידי מישל סיבוני, עלתה בשלוש השנים האחרונות ב-113% והיא נסחרת לפי שווי שוק של 6.24 מיליארד שקל.

גילעד אלטשולר
גילעד אלטשולרצילום: אייל טואג

אלטשולר שחם גמל ופנסיה פירסמה תוצאות חיוביות לרבעון השלישי של השנה, ולפיהן הרווח הנקי עלה ב-40% לעומת הרבעון המקביל ב-2018 ל-21.4 מיליון שקל. מאז ההנפקה לפני כמה חודשים, מניית אלטשולר גמל כמעט הכפילה את עצמה לשווי שוק של כ-2 מיליארד שקל. הראל היתה בין הגופים שרכשו מניות אלטשולר שחם גמל ופנסיה המנוהלות על ידי יאיר לוינשטיין.

הראל פירסמה את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השלישי של 2019, ומהם עולה כי ההפסד הכולל לאחר מס הסתכם בכ-235 מיליון שקל. ברבעון המקביל אשתקד הרווח הכולל לאחר מס עמד על כ-287 מיליון שקל. תוצאות הרבעון הושפעו בעיקר מהירידה החדה של עקום הריבית, שהביאה להגדלת ההתחייבויות הביטוחיות של הראל. אם מנטרלים השפעה זו, הסתכם הרווח הכולל בכ-372 מיליון שקל. על רקע פרסום הדו"ח יורדת מניית החברה ב-1.3%.  

יאיר לוינשטיין
יאיר לוינשטייןצילום: אייל טואג

בתשעת החודשים הראשונים של השנה ירד הרווח הכולל לאחר מס בכ-16%, לאחר שהסתכם בכ-451 מיליון שקל, לעומת רווח כולל לאחר מס של כ-537 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. התשואה על ההון בתשעת החודשים הראשונים של 2019 עמדה על 10%, לעומת תשואה על ההון של 13% בתקופה המקבילה אשתקד ותשואה על ההון של 22% ברבעון הקודם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker