טילים מעזה? רני צים מכר קרקעות בשדרות ברווח של 340% תוך שש שנים

הקרקעות נמכרו בתמורה ל-61.4 מיליון שקל ■ חלקה של רני צים במקרקעין הינו 55%, והרווח הצפוי לה, לפני מס, עומד על 18.5 מיליון שקל ■ העסקה תניב לרני צים תזרים של 30 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רני צים
ערן אזרן

רני צים מרכזי קניות, חברת המרכזים המסחריים שבשליטת רני צים, מוכרת קרקעות בסמוך לשדרות ברווח משמעותי – חרף המצב הביטחוני הרעוע. החברה דיווחה הבוקר (רביעי) כי החברה הבת (55%) רני צים פרי מגדים, מכרה את מלוא זכויותיה בקרקעות בשדרות ובמועצה אזורית שער הנגב בתמורה ל-61.4 מיליון שקל. את הקרקעות רכשה רני צים פרי מגדים ב-2013, באמצעות עסקה של הקצאת מניות בחברה שמחזיקה בקרקעות.

נכון לסוף 2018, הקרקעות היו רשומות בספרי צים מרכזי קניות בשווי 9.9 מיליון שקל. בכפוף להשלמת העסקה, חלקה של רני צים מרכזי קניות ברווח, לפני מס, הוא כ-18.5 מיליון שקל (14 מיליון שקל לאחר מס).

רני צים

הרווח, שיבוא לידי ביטוי בדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2019, נאמד בשיעור של כ-340% (לפני עלויות עסקה ומסים), ביחס למחיר שגילמה העסקה ב-2013. חלקה של רני צים מרכזי קניות בתזרים מהעסקה, לאחר מסים, כולל חלקה בהחזר הלוואות הבעלים, צפוי להסתכם ב-30 מיליון שקל.

הקרקעות כוללות שלוש חלקות בשטח כולל של 60 דונם. חלקה אחת מתוך השלוש, בשטח של 33 דונם, תימכר בתמורה ל-33.9 מיליון שקל, כאשר 20% מהתמורה שולמה במועד חתימת ההסכם, והיתרה תשולם בתוך 100 ימים ממועד החתימה על ההסכם. לגבי שתי חלקות המקרקעין הנוספות, תעביר הרוכשת סכום של 27.5 מיליון שקל, וזאת בכפוף לאי התקיימות תנאי מפסיק, שמפורט בהסכם המכר ובמועדים הנקובים בו.

שי ליפמן, אנליסט ווליו בייס, ציין כי "מאז הרכישה עלה ערכה של הקרקע בצורה ניכרת. תזרים המזומנים הצפוי מהעסקה ישמש להמשך הפיתוח וההתרחבות המואצת של החברה, להמשך הייזום במגזר הערבי תחת המותג Seven, שבו החברה מחזיקה ב-50% (לפני חודש הודיעה החברה על הקמת פרויקט נוסף ברהט) ולמימון הרכישה של המרכז המסחרי השכונתי בגני תקווה, שנרכש לפני כחודשיים".

רני צים מרכזי קניות פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. הקבוצה, שפועלת בעיקר בערי פריפריה ובחברה הערבית, מחזיקה בששה מרכזי קניות בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, אום אל פחם וירכא. החברה תתמקד בשנים הקרובות בפיתוחו של פרויקט "צים אורבן לייף כפר סבא" וכן בפיתוחם של פרויקטים מסחריים בקרב הציבור הערבי, שכוללים הקמה ותכנון של ארבעה מרכזי קניות נוספים.

בשבוע שעבר עידכנה רני צים מרכזי קניות כי כחלק מפעילותה במגזר הערבי, נחתם הסכם תחת המותג Seven, שנועד להקים מרכז מסחרי בעיר רהט, ייבנה על שטח של 17 אלף מ"ר ויכלול 9,000 מ"ר של שטחי מסחר. להערכת החברה, העלות המשוערת של הקמת הפרויקט (100%) עומדת על 51 מיליון שקל, וההכנסות התפעוליות נטו (NOI) הצפויות עומדות על 7 מיליון שקל.

כמו כן, בחודש שעבר חתמה החברה על הסכם לרכישת המרכז המסחרי "לב גני תקווה" תמורת 175 מיליון שקל. החברה תרכוש את המרכז המסחרי, ששטחו 8,800 מ"ר, שלצידו 250 מקומות חניה. לפי הערכות, התזרים מהעסקה בשדרות יסייע כאמור במימון העסקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker