ועד העובדים בטבע בכפר סבא: ההנהלה מנסה לפגוע בביטחון התעסוקתי

"באחרונה אנו עדים למהלכים חד צדדיים והתנהלות שלא הולמת את מערכת יחסי העבודה באתר מצד הנהלת אתר כפר סבא", כתב יו"ר הוועד במכתב לעובדים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל טבע
מפעל טבע בכפר סבאצילום: עופר וקנין

"באחרונה אנו עדים מצד הנהלת אתר כפר סבא למהלכים חד צדדיים והתנהלות שלא הולמת את מערכת יחסי העבודה באתר", כך כתב אלירן קוזליק, יו"ר ועד עובדי מפעלה של טבע בכפר סבא במכתב לעובדים.

קוזליק ציין במכתבו שעובדי האתר חווים ניסיון לפגוע בביטחון התעסוקתי ובעבודה המאורגנת באתר כולל ניסיונות לפגוע בנציגות העובדים. ועד עובדי טבע בכפר סבא קיים אתמול (ב') ישיבה דחופה בהסתדרות שבמסגרתה הוצגה עמדת ועד עובדי האתר להסתדרות והמניע הנסתר שיש לכאורה להנהלת האתר לפגיעה בנציגות העובדים ובעבודה המאורגנת בו.

קוזליק עידכן את עובדי אתר טבע בכפר סבא שמחר בבוקר תתקיים באתר ישיבה דחופה של הוועד עם בכירי ההסתדרות על מנת לדון בנושא ובדרכי פעולה כדי למנוע ניסיון עתידי לפגיעה בעובדים.

המפעל של טבע בכפר סבא מתמחה בתרופות סטריליות כולל מילוי מזרקי הקופקסון, התרופה המקורית של טבע, לטיפול בטרשת נפוצה. באחרונה אישרה רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לבצע את מילוי המזרקים של התרופה Ajovy לטיפול מונע במיגרנה כרונית וארעית במפעל בכפר סבא. החומר הפעיל של תרופה זו מיוצר במפעלה של החברה הדרום קוריאנית סלטריון בעיר אינצ'ון.

מחברת טבע נמסר: "טבע משקיעה מאמצים ומשאבים רבים באתר טבע בכפר-סבא על מנת לחזק אותו ואת עובדיו – ולהעלותם חזרה אל דרך המלך. לראיה, רק לאחרונה טבע כפר-סבא פעלה וקיבלה אישור מה-FDA לקחת חלק משמעותי בייצור אחת מתרופות הדגל העתידיות של החברה, בתחום המיגרנה.

"אנו סבורים כי זו השעה להירתם ולעבוד בשיתוף פעולה כדי לתפוס את ההזדמנות הייחודית הזאת ולמנף אותה לטובת המפעל ועובדיו, במקום להסיט את המיקוד והמשאבים לניהול מחלוקות מיותרות. כפי שהוכח פעם אחר פעם בעבר, דרך התנהלות זו אינה מקדמת את האינטרסים של האתר ועובדיו.

נמשיך לפעול להידברות עם נציגות העובדים כדי לפתור כל מחלוקת כאשר טובת החברה והעובדים בכללותם לנגד עינינו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker