פרטנר: הרווחים צנחו ב-73%, ההכנסות מטלוויזיה ואינטרנט עלו

פרטנר רשמה ברבעון השלישי של 2019 רווח נקי של 7 מיליון שקל. מספר מנויי הסלולר של החברה גדל - אך ההכנסות ממגזר זה ירדו בשל התחרותיות הגבוהה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר
איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנרצילום: עופר וקנין

בעוד היא נמצאת בתקופת חוסר ודאות לגבי עתיד בעלי השליטה ונטישת בעל השליטה חיים סבן, פרטנר מצליחה לשמור על רווחיות - אך מתקשה לשמור על ביצועיה. פרטנר רשמה ברבעון השלישי של 2019 רווח נקי של 7 מיליון שקל – ירידה של 73% בהשוואה לרווח של 26 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2018. ברבעון הקודם רשמה פרטנר רווח של 3 מיליון בלבד.

אימוץ תקן 16 IFRS הביא לירידה של 2 מיליון שקל ברווח הנקי והשפיע גם על הרווח התפעולי. הירידה ברווח התפעולי הסתכמה ב-46% לעומת הרבעון המקביל ב-2018, וזאת בין השאר לאחר עלייה בהוצאות תפעוליות, בעקבות הרחבת הפעילות במגזר הקווי - תחום האינטרנט והטלוויזיה.

פרטנר אכן ממשיכה לגדול במגזר הקווי – הכולל את שירותי הטלוויזיה, האינטרנט והסיבים האופטיים - אך חווה ירידה בהכנסות בתחום הסלולר בשל התחרותיות הגבוהה. הכנסות מגזר הסלולר ירדו ב-2% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018 - ל-608 מיליון שקל, בעוד הכנסות המגזר הקווי צמחו ב-5% והגיעו ל-258 מיליון שקל. הירידה בסלולר נובעת בעיקרה מהמשך שחיקת מחירים של שירותי סלולר כתוצאה מהתחרות בענף, וזאת למרות השפעות עונתיות – תקופת החגים – שהעלו את ההכנסות.

בניגוד למגמה ברבעונים קודמים, ברבעון השלישי של 2019 הצליחה פרטנר לגדול במספר מנויי הסלולר ב-35 אלף לעומת רבעון קודם. ההכנסה החודשית ללקוח סלולר (ARPU) אמנם ירדה ב-2% לעומת רבעון מקביל ב-2018, אך עלתה בשקל אחד ל-59 שקלים בחודש לעומת רבעון קודם. במקביל, פרטנר הצליחה לכווץ את שיעור הנטישה בסלולר ל-7.7% בלבד – הנתון הנמוך ביותר מזה 8 שנים.

פרטנר מדווחת על בסיס מנויי טלוויזיה של 174 אלף בסוף הרבעון, ו-183 אלף לקוחות נכון למועד פרסום הדו"ח. החברה לא מפרסמת נתונים לגבי מספר לקוחות האינטרנט בכלל ובפרט לקוחות תחום הסיבים האופטיים שלה.

פרטנר שומרת ואף מגדילה את היקף ההשקעות (CAPEX) - וזה הגיע ברבעון השלישי של 2019 ל-174 מיליון שקל בשנה – בהתאם לתוכניות פרטנר מתחילת השנה. העלייה נובעת בעיקר מהרחבת הפרישת של סיבים אופטיים ברחבי ישראל.

לפי פרטנר, הסיבים האופטיים שלה מגיעים כבר ל-540 אלף משקי בית בישראל (עם זאת, רק בכ-300 אלף משקי בית השקיעה פרטנר בציוד המאפשר להפוך את הרשת לפעילה). העלייה בהשקעות הביאה לירידה בתזרים המזומנים החופשי מ-31 מיליון שקל ברבעון הקודם ל-13 מיליון שקל ברבעון השלישי.

פרטנר רשמה עלייה של 12% ב-EBITDA המתואמת (רווח לפי מס, פחת והפחתות) לעומת הרבעון השלישי ב-2018 - ל-225 מיליון שקל. ה-EBITDA הושפעה בעיקר מאימוץ תקן  16 IFRS שהביא לגידול של 39 מיליון שקל ב- EBITDA המתואמת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker