"הסניפים הדיגיטליים" של ציון קינן - ייסגרו בידי דב קוטלר

בנק הפועלים השיק לפני ארבע שנים את הסניף הדיגיטלי הראשון באירוע חגיגי ■ בשנה האחרונה הבינו בבנק כי מלבד גימיק ויחסי ציבור שנזרקו עבורם סכומים לא מבוטלים, אין הצדקה כלכלית להחזיק את הסניפים האלה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף דיגיטלי בנק הפועלים, תל אביב
מיכאל רוכוורגר

בנק הפועלים השיק לפני ארבע שנים את הסניף הדיגיטלי הראשון באירוע חגיגי, בהשתתפות ההנהלה הקודמת של הבנק: היו"ר דאז יאיר סרוסי, המנכ"ל דאז ציון קינן, וראש החטיבה הקמעונית דאז - ועד לאחרונה המנכ"ל - אריק פינטו. הסניף הושק במקומו של הסניף הוותיק בפינת הרחובות אבן גבירול-נורדאו בתל אביב, לאחר שהושקעו בעיצובו מיליוני שקלים.

אלה היו הימים שבהם המתחרה הגדול של הפועלים, בנק לאומי, עבד על השקה של בנק דיגיטלי משלו - פפר, מה שהעלה את מפלס הלחץ של ראשי בנק הפועלים. לאחר מכן נפתחו ארבעה סניפים דיגיטליים נוספים: בירושלים, ברמת החייל, בקניון עופר ברחובות ובגרנד קניון בחיפה. הפועלים השקיע בהקמה, בתפעול ובתחזוקה של הסניפים הללו עשרות מיליוני שקלים. למרות השם והסגנון החדשני, באותם סניפים הועסקו מנהלים ויועצים, אבל הם לא ענו על שום צורך של הלקוחות ולא היה בסניפים כמעט דבר דיגיטלי מלבד התפאורה. 

בהפועלים ניסו להסביר כי החליטו על הצעד אחרי שערכו מחקר וסיורים של מנהלים בכירים באירופה וארה"ב, בליווי ייעוץ אסטרטגי של חברה בינלאומית. אלא שהצהרות לחוד ומציאות לחוד. בהפועלים אמנם הצליחו למזג כמה סניפים בתל אביב ולהעביר חלק מאוכלוסיית הצעירים אל הסניף הדיגיטלי, אך בשטח - העובדים חיכו ללקוחות שלא באו, ובמרבית שעות היום הסניפים היו שוממים.

גימיק. סניף דיגיטלי של בנק הפועליםצילום: עופר וקנין

בשנה האחרונה הבינו בהפועלים כי מלבד גימיק ויחסי ציבור שנזרקו עבורם סכומים לא מבוטלים, אין הצדקה כלכלית להחזיק את הסניפים האלה, בטח לא את אלה מביניהם שתשלומי השכירות שלהם גבוהים.

בעקבות זאת אישר פינטו לסגור את הסניפים בירושלים וברמת החייל. מנהלים בבנק המליצו למנכ"ל החדש, דב קוטלר, לסגור גם את שאר הסניפים - דבר שקוטלר עשוי לעשות כבר בשנה הבאה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker