מגדל תשתתף בקונסורציום למימון פרויקט הנזלת גז בארה"ב ב-5.8 מיליארד דולר

מגדל תעמיד מימון בהיקף של 100 מיליון דולר ■ הפרויקט ממוקם באזור שמתאפיין בפעילות מסחר בגז ובסמיכות לתשתיות קיימות של הולכת גז ■ הקמת הפרויקט צפויה להימשך שלוש שנים, ולהסתיים ב–2022

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיכל גז נוזלי
מיכל גז נוזליצילום: AFP

חברת מגדל ממשיכה להגדיל את מעורבותה במימון תשתיות בישראל ובחו"ל. מגדל, שבשליטת שלמה אליהו, תעמיד מימון בהיקף של 100 מיליון דולר כחלק מקבוצה של מוסדות פיננסיים בינלאומיים שיַלְוו 5.8 מיליארד דולר לפרויקט להנזלת גז של חברת Venture Global ב–Calcasieu Pass שבלואיזיאנה ארה"ב.

הקונסורציום יכלול גופים כמו מורגן סטנלי, בנקו סנטנדר, מיזוהו, ING, וגולדמן סאקס. הפרויקט כולל הקמה והפעלה של מתקן הנזלה וקירור של גז טבעי בהיקף של 10 מיליון טון לשנה. גז טבעי מונזל (LNG) הוא גז שהונזל כדי להקל על אחסונו ושינועו.

הפרויקט ממוקם באזור שמתאפיין בפעילות מסחר בגז ובסמיכות לתשתיות קיימות של הולכת גז. כחלק מהפרויקט נחתמו לטווח של 20 שנה הסכמי מכירה של הגז הנוזלי לחברות האנרגיה כמו של ובריטיש פטרוליום, שייצאו את הגז מארה"ב. הפרויקט יוקם על ידי Kiewit, שהיא אחת מקבלניות ההקמה המובילות בארה"ב וייעשה בו שימוש בציוד של ג'נרל אלקטריק. הקמת הפרויקט צפויה להימשך שלוש שנים, ולהסתיים ב–2022.

המימון יינתן לתקופה של חמש שנים, שתכלול הן את תקופת ההקמה והן חלק מתקופת ההפעלה. לדברי רות לוי, מנהלת מערך האשראי העסקי בחטיבת ההשקעות של מגדל, רווח הסיכון של המימון מעל תשואת האג"ח של ארה"ב נע בין 2.5% ל–4.5% — כלומר, ריבית דולרית של 4.5%–6.5%, ומגיע בממוצע ל–3%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker