בלומברג: טבע מנהלת מו"מ להסדר התביעות על תיאום מחירים

לפי הדיווח, במחצית השנה האחרונה נמצאת טבע במגעים עם משרד המשפטים האמריקאי לקראת הסדר בתביעות שהוגשו נגדה ■ התביעות עוסקות בטענה שלפיה טבע השתתפה במהלך של תיאום מחירים של תרופות גנריות

יורם גביזון
מנכ"ל טבע קור שולץ
מנכ"ל טבע קור שולץ צילום: עופר וקנין

מניית טבע עולה ב-4% עם תחילת המסחר בבורסה של ניו יורק, לאחר שסוכנות הידיעות בלומברג דיווחה כי בששת החודשים האחרונים, החברה מנהלת משא ומתן עם משרד המשפטים האמריקאי לגבי הסדר התביעות שהוגשו נגדה.

התביעות עוסקות בטענה שלפיה טבע השתתפה במהלך של תיאום מחירים של תרופות גנריות ובחלוקה של נתח שוק, לצד 12 חברות גנריות אחרות. בלומברג מציינת כי על פי ההסדר המתגבש, טבע וחברות אחרות יודו בחלק מהאישומים אבל לא יורשעו - בתמורה לשיתוף פעולה ותשלום קנסות

טבע נתבעה במאי על ידי 40 מדינות בארה"ב. על פי התביעה, ב-2015-2013 החברה העלתה את המחירים של 112 תרופות בשיעורים משתנים של עד 1,000%. התובעים דרשו פיצויים, שסכומם לא פורט, וכן קנסות שישולמו על ידי החברות שהשתתפו לכאורה בקנוניה.

בימים אלה טבע מנהלת מגעים להשלמת הסכם עקרוני שנחתם עם ארבעה תובעים כלליים של מדינות בארה"ב, המסדיר תביעות שהוגשו נגד טבע וארבע יצרניות ומפיצות של משככי כאבים נרקוטיים (אופיואידים). על פי מתווה ההסדר, טבע תשלם עד 250 מיליון דולר, ותעביר למדינות, המחוזות והערים השונות גרסה גנרית של התרופה Suboxone לטיפול במנת יתר של אופיואידים, בשווי כולל של 23 מיליארד דולר, על פני 10 שנים.

מניית טבע בניו יורק

טבע נ"י

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker