בשל ניגוד עניינים: בעלה של זהבית כהן התפטר מדירקטוריון רני צים מרכזי קניות

כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל, ביצעה לפני כשבועיים השקעה בחברת המימון החוץ בנקאי SR אקורד, שנמצאת בשליטתו של עדי צים – אחיו של רני צים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זהבית כהן
ערן אזרן

חיים ישראל כהן, בעלה של זהבית כהן מנכ"לית אייפקס ישראל, התפטר מתפקידו כדירקטור בלתי תלוי בחברת רני צים מרכזי קניות שבשליטת רני צים. ההתפטרות נובעת מחשש לניגוד עניינים, על רקע העובדה שקרן אייפקס ביצעה לפני כשבועיים השקעה בחברת המימון החוץ בנקאי SR אקורד, שנמצאת בשליטתו של עדי צים – אחיו של רני.

כהן כיהן בעבר, בין היתר, כמנכ"ל קרן הגשמה, מנכ"ל  דן אנד ברדסטריט, מנכ"ל כלל ביטוח אשראי ומנכ"ל כלל מימון, שנשלטה על ידי קבוצת אי.די.בי. בנוסף, הוא מנהל משותף בחברת דייברגון, שפעלה בשנה האחרונה לגייס קרן להתחדשות עירונית כשותפות מוגבלת בבורסה.

עדי ורני ציםצילום: עופר וקנין, דודו בכר

קרן AUM של אייפקס ישראל חתמה על הסכם שלפיו תרכוש עד 20% מ-SR אקורד, בעסקה שהיקפה עשוי להגיע עד ל-130 מיליון שקל. בשלב ראשון תרכוש אייפקס 10% ממניות SR אקורד שמוחזקות בידי עדי צים. בנוסף ניתנו לקרן שתי אופציות לרכישת מניות נוספות, במנות של 5% מההון כל פעם.

SR אקורד פועלת בין היתר בתחום של ניכיון צ'קים מסחריים – כלומר, פירעון מוקדם של צ'קים דחויים תמורת גזירת קופון; וכן במתן הלוואות לנדל"ן, תשתיות ועסקות שליטה. רכישת המניות מצים נעשתה לפי מחיר של 45 שקל למניה – שגילמה הנחה של כ-7% על המחיר בבורסה. כלומר, אייפקס תשלם לצים כ-53 מיליון שקל בשלב הראשון.

חבילת האופציות הראשונה, לתקופה של 18 חודשים, ניתנת למימוש במחיר של 60 שקל לאופציה. החבילה השנייה, לתקופה של 30 חודשים, ניתנת למימוש במחיר של 66 שקל. כחלק מההסכם, התחייבה SR אקורד כי כהן תמונה לדירקטורית בחברה מטעם אייפקס – וזאת לצד הדירקטורים החדשים שמונו לחברה - גיל גזית, אבי בניהו ונעמי אנוך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker