סולגרין זכתה במכרז רשות החשמל להקמת מתקנים סולאריים

הזכייה הנוכחית מגדילה ב-40% את פורטפוליו הנכסים הסולאריים של סולגרין לכ-67 מגה-ואט, מתוכם 16 מגה-ואט מניבים ■ הפרוקיט צפוי להניב לחברה 6-5 מיליון שקל בשנה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן קפיטל
ערן אזרן

סולגרין, המוחזקת בכ-56% על ידי קרן התשתיות ג'נריישן קפיטל, זכתה במכרז הרביעי של רשות החשמל להקמת מתקנים פוטו-וולטאים לייצור חשמל המחוברים למתח גבוה ולמתח נמוך במכסה לתעריף מובטח, בהספק מצטבר של 14.4 מגה-ואט (הספק מותקן של כ-19 מגה-ואט). הזכייה מגדילה ב-40% את פורטפוליו הנכסים הסולאריים של סולגרין לכ-67 מגה-ואט, מתוכם 16 מגה-ואט מניבים.

בהתאם להודעה שפירסמה רשות החשמל, המחיר שנקבע במכרז עומד על 17.98 אגורות לקוט"ש לתקופה של 23 שנה ממועד חיבור המתקנים לרשת החשמל. להערכת החברה, הקמת המתקנים במלוא המכסה כרוכה בהשקעה של -55-45 מיליון שקל. טווח ההכנסות הצפוי הוא 6-5 מיליון שקל בשנה, וההכנסות התפעוליות נטו (NOI) יסתכמו ב-4-3 מיליון שקל בשנה.

סולגרין, שנסחרת לפי שווי של כ-150 מיליון שקל, מפעילה מתקני אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו וולטאית ופועלת בייזום והקמה של מתקנים לייצור אנרגיה סולארית. במהלך השנה השלימה סולגרין את מיזוג פעילות להב הרים ירוקים וכעת בבעלותה נכסים מניבים בהיקף של 16 מגה-ואט, ובנוסף עוד 6 מגה-ואט של נכסים בשלבי סיום הקמה.

בהתאם לאסטרטגיית החברה לפיתוח צבר הנכסים הסולאריים, זכתה סולגרין במארס האחרון במכרז השלישי של רשות החשמל להקמת מתקנים פוטו-וולטאים לייצור חשמל המחוברים למתח גבוה ולמתח נמוך בהספק מותקן של 26 מגה-ואט. החברה פועלת להגדלת הפורטפוליו ומקדמת כ-400 מגה-ואט של פרויקטים קרקעיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker