עסקת אפריקה השקעות: לוקסנבורג גייס 48 מיליון שקל לרכישת קרקעות בסביון

חברת לפידות קפיטל בבעלות יעקב לוקסנבורג (לוקסי), הצליחה לגייס 48.4 מיליון שקל באמצעות הנפקת זכויות ■ הכסף ישמש להשתלטות על חברת דניה סיבוס, כחלק מרכישת אפריקה השקעות ■ מוטי בן משה דורש פיצוי של 418 מיליון שקל מנאמני אפריקה השקעות בשל ביטול העסקה עמו

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב לוקסנבורג (לוקסי), בעל השליטה בחברת לפידות קפיטלצילום: סיון פרג'
שלי אפלברג

יעקב לוקסנבורג (לוקסי), בעל השליטה בחברת לפידות קפיטלממשיך לגייס בשוק את הכספים המיועדים לרכישת אפריקה השקעות (הגוף שנותר מקונצרן אפריקה ישראל - של לב לבייב). לוקסנבורג אמור לשלם 861.5 מיליון שקל למחזיקי השליטה באפריקה השקעות, במועד ביצוע ההסדר. 

לפידות הודיעה היום (ד') כי הצליחה לגייס 48.4 מיליון שקל באמצעות הנפקת זכויות. בגיוס הציעה לפידות לכל מי שמחזיק ב-14 מניות של החברה, לרכוש חבילת מניה, ואופציות שיינתנו ללא תמורה - בשווי כולל של 16.5 שקל ליחידה. לוקסי, המחזיק ב 85% ממניות לפידות, התחייב לפני הגיוס לרכוש מניות של החברה בכ-43 מיליון שקל. 

מכרזים בתחום התשתיות

המימון שגויס היום נועד לעזור ללוקסי להשתלט על חברת התשתיות והקבלנות, דניה סיבוס (100%) - אחת מהחברות הגדולות והבולטות בענף הנדל"ן. דניה סיבוס מחזיקה באפריקה מגורים (74.5%) הציבורית, שנסחרת בבורסה לפי שווי שוק של 1.1 מיליארד שקל, וגם במספר קרקעות בסביון. בגין נכסים אלו, אלטשולר שחם ולפידות הפקידו במזומן פיקדון  של 81 מיליון שקל. 

מוטי בן משה, הבעלים של קבוצת אלון ריבוע כחולצילום: מוטי מילרוד

באמצעות דניה סיבוס, מקווה לוקסנבורג לזכות במכרזים בתחום התשתיות - שצפויים לגלגל בשנים הקרובות מיליארדי שקלים. כעת יצטרך לוקסי להתמקד בגיוס החוב בהיקף כ-200 מיליון שקל לסדרה א' של החברה, חוב שיובטח בשעבוד על מניות סאני תקשורת.

תהיה זה הפעם הראשונה בה יעמיס לוקסי חוב על קבוצת לפידות - שסיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם רווח של 15.8 מיליון שקל, לעומת רווח של 45.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. 

במקביל לגיוס ההון של לוקסי, מוטי בן משה - הבעלים של קבוצת אלון ריבוע כחול, דורש פיצוי של 418 מיליון שקל מנאמני אפריקה השקעות, במכתב ששלח להם אתמול, טען כי התעשרו שלא כדין, ביום בו ביטלו עמו את ההסכם לרכישת אפריקה השקעות. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker