בנק הפועלים מציג: ירידה של 22.5% ברווח הנקי - ל-736 מיליון שקל

הירידה ברווח נבעה מהשפעה שלילית של המדד - וכן מכך שהבנק רשם הפרשה בגין הפעילות בטורקיה שאותה הוא מנסה למכור כבר תקופה ארוכה ■ מדובר ברבעון האחרון שבו ניהל את הבנק אריק פינטו

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו, בשימוע לראשי הבנקים בכנסת
אריק פינטו. הרבעון האחרון בניהולוצילום: יצחק הררי / דוברות

בנק הפועלים פירסם את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2019 - ובהן הציג ירידה של 22.5% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל ל-736 מיליון שקל.

הירידה ברווח נבעה מהשפעה שלילית של המדד - וכן מכך שהבנק רשם הפרשה של 63 מיליון שקל בגין הפעילות בטורקיה - שאותה הוא מנסה למכור כבר תקופה ארוכה. הרווח הנקי מגלם תשואה להון של 7.6%.

מדובר ברבעון האחרון שבו ניהל את הבנק אריק פינטו שהוחלף בידי דב קוטלר. תיק האשראי לציבור של הפועלים הסתכם נכון לסוף ספטמבר 2019 ב-291 מיליארד שקל עלייה של 3% מתחילת השנה.

הכנסות מימון של הפועלים הסתכמו ברבעון השלישי של 2019 ב-2.6 מיליארד שקל - ירידה של 10.3% לעומת הרבעון המקביל. ההוצאות על הפסדי אשראי  היו חיוביים, והסתכמו בכ-40 מיליון שקל ברבעון, לעומת הוצאה של כ-118 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הכנסות מעמלות ופעילות אחרת בישראל הגיעו ל-826 מיליון שקל - ירידה של 1.1% לעומת הרבעון המקביל, בעוד שהוצאות תפעוליות ירדו ב-0.7%, ל-1.97 מיליארד שקל. הבנק לא מחלק דיווידנדים נוספים מעבר ל-1 מיליארד שקל שחילק בגין העודף שנוצר מהנפקת ישראכרט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker