קורנית צמחה ב-26% ברבעון השלישי - אבל הרווח הנקי הצטמצם ב-20%

החברה נהנתה מגידול במכירות לאמזון, אבל רווחיותה הגולמית נשחקה בשל עלויות גבוהות יחסית של החדרת שלושה דגמים חדשים ■ קורנית צופה הכנסות של 51-46 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2019

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מדפסות של קורנית דיגיטל
מדפסות של קורנית דיגיטלצילום: ללא קרדיט

קורנית, שמפתחת מכשירים להדפסה דיגיטלית על טקסטיל, הרוויחה ברבעון השלישי של 2019 2 מיליון דולר, שהם 5 סנט למניה - זאת על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP ). מדובר בירידה של 37% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018.

קורנית, שמנוהלת על ידי רונן סמואל, הרוויחה 3.9 מיליון דולר ברבעון החולף - שהם 9 סנטים למניה על בסיס Non GAAP, כלומר הוצאות הקשורות להקצאת אופציות למנהלים ולעובדים והפחתת נכסים לא מוחשיים. מדובר בירידה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

הכנסותיה של קורנית צמחו ב-19% ברבעון השלישי בהשוואה למקביל, והסתכמו ב-44.6 מיליון דולר. על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, על קורנית לנכות מההכנסות את השווי ההוגן של האופציות שהוקצו ב-2016 לחברת אמזון לרכוש 2.9 מיליון ממניות קורנית במחיר מימוש של 13 דולר למניה עד סוף 2021, או עד שאמזון תרכוש מקורנית מכונות דפוס דיגיטליות ודיו בסכום של 150 מיליון דולר - המוקדם מבין השניים.

בשל הגידול במכירות לאמזון ברבעון השלישי, והעובדה שהמכירות לאמזון מ-2016 חצו את רף ה-75 מיליון דולר, השווי ההוגן של האופציות צמח ל-5.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, בהשוואה ל-1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. החל ברבעון הרביעי של 2019, קורנית תבצע אימוץ מוקדם של התקן החשבונאי ASC 718 שעל פיו יחושבו האופציות שהוקצו לאמזון על פי שווין ההוגן ביום ההענקה, ועל כן השפעתן על שורת ההכנסות תרד משמעותית.

ההכנסות של קורנית, בנטרול השווי ההוגן של האופציות, צמחו ב-26% ברבעון השלישי של 2019 בהשוואה למקביל, והסתכמו ב-49.7 מיליון דולר. הגידול בהכנסות נובע מהתרחבות הפעילות מול אמזון, שהיא אחד משני הלקוחות של החברה שתרמו כל אחד יותר מ-10% מההכנסות. סיבה נוספת לגידול בהכנסות היא צמיחת סל המוצרים של החברה וביקוש חזק למערכות החדשות Atlas, שהיא מדפסת בעלת מהירות הדפסה וביצועים משופרים בהשוואה למוצר הוותיק של החברה Avalanche ;PolyPro, מדפסת שמאפשרת לראשונה לבצע הדפסה דיגיטלית על פוליאסטר ופותחת שוק של ביגוד ספורט וביגוד מנדף זיעה; ו-Presrto.

הרווח הגולמי של קורנית ברבעון החולף היה אחד מנקודות התורפה בדו"ח הכספי של החברה. הרווח הגולמי על בסיס Non GAAP צמח ב-3.3% ברבעון השלישי בהשוואה למקביל, והסתכם ב-19.9 מיליון דולר - 44.5% מהמחזור, בהשוואה ל-51.1% מהמחזור ברבעון השלישי אשתקד. הירידה ברווחיות הגולמית נובעת משינוי בתמהיל המוצרים, ובעיקר מגידול במכירות של המערכות החדשות. מערכות אלה העניקו לקורנית יתרון תחרותי, אולם שחקו את הרווחיות - בשל עלויות שירות כבדות יותר משצפתה, כולל חלפים ותמיכה, והעובדה שהחברה עדיין לא נהנית מייצור בהיקף משמעותי ועל כן עלות הייצור הממוצעת גבוהה.

הרווח התפעולי של החברה על בסיס Non GAAP ירד ברבעון השלישי ב-30% בהשוואה למקביל, והסתכם ב-3.4 מיליון דולר - 7.7% מהמחזור, בהשוואה ל-13% מהמחזור ברבעון המקביל אשתקד. קורנית צופה כי הכנסותיה ברבעון הרביעי של 2019 יהיו 50.5-46.5 מיליון דולר, ללא השפעה חשבונאית של כתבי האופציות, וכי שיעור הרווחיות התפעולית על בסיס Non GAAP יהיה 13.5%-16.5% מהמחזור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker