ההבטחה ל-Wi-Fi חינם במטוסים מתדלקת את הביקוש למוצרי גילת

גילת פירסמה אזהרת הכנסות ל-2019 בגלל עיכוב בקבלת כמה הזמנות מרכזיות - ככל הנראה באמריקה הלטינית ■ בשוק התמקדו בגידול של 17% ברווח התפעולי ובהסכם של גילת עם ענקית התקשורת הלוויינית SES

יורם גביזון
גילת תקשורת לווינים
אזהרת רווח. גילת תקשורת לוויןצילום: ניר קידר
יורם גביזון

השיפור הנמשך ברווחיות ופוטנציאל הצמיחה העתידי הגלום בחוזה שעליו חתמה גילת עם ענקית התקשורת הלווינית SES, השכיחו מהשוק את אזהרת ההכנסות שהיא סיפקה ל-2019.

מניית גילת , שהציגה תשואת חסר של 34% לעומת נאסד"ק מתחילת 2019, עלתה ב-6% אתמול בפתיחת המסחר בנאסד"ק. גילת מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות.

החברה הפחיתה את תחזית ההכנסות ל-2019 מ-295-275 מיליון דולר ל–260–275 מיליון דולר, אך אישררה את תחזית הרווח התפעולי על בסיס US GAAP, בטווח של 27-23 מיליון דולר ואת הרווח התפעולי־תזרימי המתואם בטווח של 42-38 מיליון דולר.

גילת, שמנוהלת על ידי יונה עובדיה, הסבירה את הורדת התחזית בעיכוב בקבלת כמה הזמנות מרכזיות - ככל הנראה באמריקה הלטינית, ובעיכוב באספקת פרויקטים, שנפתר ברובו. גילת הרוויחה 6.3 מיליון דולר על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב - ירידה של 27% לעומת הרבעון המקביל, שנובעת מהטבת מס חד-פעמית שנרשמה ברבעון השלישי.

תוצאות גילת, במיליוני דולרים

הכנסותיה של גילת צמחו ב-1% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-63.4 מיליון דולר. הכנסותיה בתחום הרשתות הנייחות ירדו ב-22% ל-27 מיליון דולר. קטגוריה זו כוללת את ההכנסות של גילת מאספקת מוצרים ושירותים על בסיס תקשורת לוויינית לספקיות אינטרנט.

הכנסותיה של גילת משיווק מודמים ומגברים למערכות אינטרנט אלחוטי במטוסים, ברכבות ובאוניות צמחו ב-24% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל - והסתכמו ב-27 מיליון דולר.

גילת נהנית מהצהרתו של מנכ"ל דלתא איירליינס האמריקאית ממאי, שלפיה החברה תספק לנוסעים שירות Wi-Fi חינם. הרווח הגולמי של גילת ירד ב-4% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל - והסתכם ב-23 מיליון דולר. הרווח התפעולי-תזרימי המתואם של גילת, צמח ב-10.6% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל - והסתכם ב-10.1 מיליון דולר. בכך הציגה גילת לראשונה זה זמן רב EBITDA דו-ספרתי במיליוני דולרים.

עובדיה ציין כי באחרונה התרחשו ארבעה אירועים שעתידים להאיץ את צמיחת החברה ולשפר את רווחיותה: ההסכם לאספקת תחנות הקרקע עבור מערך הלוויינים של SES, ההצהרה של מנכ"ל דלתא על אספקת Wi-Fi בחינם במטוסים; ההסכם לאספקת שירותים על גבי רשת התקשורת שהקימה החברה בפרו, והשיפור המתמשך ברווחיות החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ