עוזי דנינו ורונן טורם מצטרפים לקרן הגשמה

הקרן הודיעה כי דנינו ימונה ליו"ר וטורם ימונה למנכ"ל ■ מנכ"ל החברות הציבוריות של הגשמה, רון ברקוביץ', פרש בצל חקירת רשות ניירות ערך אם לא הוגש דו"ח מיידי בזמן

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חנן שמש, שותף מייסד בהגשמה
חנן שמש, שותף מייסד בהגשמהצילום: עופר וקנין

הגשמה הודיעה היום (ג') כי היא מצרפת להנהלת החברה כשותפים מנהלים את עוזי דנינו ואת רונן טורם. דנינו ימונה ליו"ר וטורם ימונה למנכ"ל. לפני כשבועיים פרש מנכ"ל החברות הציבוריות של הגשמה, רון ברקוביץ'.

דנינו כיהן כמנכ"ל בית ההשקעות אקסלנס במשך שש שנים וחצי והוא בעל ניסיון ניהולי ומקצועי של יותר מ-40 שנה בבנקאות, בעולם ההשקעות ובשוק ההון. טורם מילא שורה של תפקידים בכירים בקבוצת מגדל, ובהם מנכ"ל מגדל שוקי הון במשך שמונה שנים. קודם לכן שימש בתפקידים שונים בבית ההשקעות, ובכללם מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של מגדל.

חנן שמש, שותף מייסד בהגשמה, אמר כי "אנו מכוונים להרחבה וגיוון מעגל המשקיעים ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם השוק המוסדי והפיננסי. להשגת מטרות אלה אנו גאים לצרף לשורותינו כשותפים מנהלים את עוזי ורונן, המביאים עימם הישגים מקצועיים וניסיון רב ומוערך".

קרן הגשמה נמצאת באחרונה במצב רגיש. בתחילת ספטמבר עוכבו לחקירה על ידי רשות ניירות ערך שניים ממנהליה הבכירים ביותר - היו"ר והשותף חנן שמש, והמנכ"ל לשעבר רון ברקוביץ'. השניים עוכבו בחשד כי לא הגישו דו"ח מיידי בזמן, וכללו פרטים מטעים בדיווחים מידיים ובדו"חות תקופתיים. בנוסף, נאסר עליהם ליצור קשר עם משרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן.

עוזי דנינו
עוזי דנינוצילום: מוטי מילרוד

האירוע שאותו חוקרת הרשות החל במאי 2017, אז ביצעה הגשמה גיוס שני בסכום של 27 מיליון שקל עבור מימון רכישת מרכז מסחרי מניב במישיגן, ארה"ב. לשם כך הקימה הגשמה תאגיד בשם "הגשמה לנסינג מישיגן". התאגיד חבר ליזם גרי דרגול, בעל חברה בשם GDA המתמחה ברכישה, ניהול, השבחה ומכירה של נדל"ן מסחרי מניב.

בספטמבר 2018 פירסמה הגשמה לנסינג כי מונה מנהל מיוחד לנכסיהם של דרגול וחברות שבשליטתו, בעקבות הליכים פליליים ואזרחיים המנוהלים נגדו - בשל טענות להפרת דיני ניירות ערך מקומיים. על פי החשד של רשות ניירות ערך, מדובר בדיווח מטעה וחסר אשר פורסם בכוונה להטעות את ציבור המשקיעים - בשל הימנעות מפרסום מלוא המידע שעל החברה חלה לכאורה חובה לדווחו.

קרן הגשמה היא חברה פרטית המחזיקה בחברת "הגשמה ניהול השקעות" ועיקר עיסוקה בגיוס כספים עבור השקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל. נכון לספטמבר 2018 גייסה הקרן 2.8 מיליארד שקל מכ-6,000 משקיעים, כאשר רק בשנתיים האחרונות הגיוסים שלה הותנו בפרסום תשקיף. קודם לכן בוצעו הגיוסים באופן פרטי ולא מפוקח על ידי רשות ניירות ערך. בנוסף להון שהחברה גייסה היא גם לוקחת הלוואת מבנקים בהיקפים גבוהים על מנת לבצע את השקעותיה בנדל"ן, כך שסך השקעותיה מסתכם בכ-13.5 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker