עוד רכישה בענף ה-IT: קבוצת פורמולה תשקיע 61 מיליון שקל ברכישת יוניק

יוניק תעשיות תוכנה תירכש על ידי מיכפל, חברת הבת של פורמולה, במטרה לאפשר לקבוצת פורמולה להגדיל את היצע הפתרונות ונתח השוק שלה בענף שירותי השכר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה מערכות
גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה מערכותצילום: יח"צ

מנסה להתחרות בחילן? עסקה נוספת בענף ה-IT דווחה היום (ג') למשקיעים בישראל. פורמולה תשקיע 61 מיליון שקל כדי שחברת הבת שלה, מיכפל, תחזיק 100% ממניות בית התוכנה יוניק תעשיות. יוניק מספק פתרונות שכר, שירותי תפעול פנסיוני, ניהול קרנות השתלמות ומערכות לניהול נוכחות עובדים. מטרת העסקה היא להרחיב את פעילותה של קבוצת פורמולה, שמנהל גיא ברנשטיין, בתחום ניהול השכר.

על פי החוזה שחתמו הצדדים, 49 מיליון שקל ישולמו בעת השלמת העסקה וסכום נוסף של 12 מיליון שקל ישולם בכפוף לעמידה ביעדים תוך ארבע שנים.

החברות בקבוצת פורמולה

עם רכישתה של יוניק, תחל פורמולה לפעול גם בתחום המשלים של מתן שירותי חשבות חיצוניים, תחום שבו לא היתה פעילה עד היום. כך היא תחדור לשוק לשכות השירות תוך הגדלת בסיס הלקוחות הקיים.

שמעון מימון, מנכ"ל יוניק תעשיות תוכנה, אמר: "אני מאמין מאוד ביכולותיה של פורמולה לפתוח בפני יוניק אפשרויות להתרחבות במגוון רחב של נושאים בתחום השכר, תוך העמקת הקשר עם לקוחותיה".

גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה מערכות: "רכישתה של יוניק מצטרפת לשורה של מהלכים אסטרטגיים להגדלת היצע הפתרונות ונתח השוק שלנו בענף שירותי השכר, שבו אנו פועלים מאז רכישתה של מיכפל בתחילת שנת 2017". הוא ציין את השקת קו מוצרים ושירותים חדש לתפעול פנסיוני ללקוחות מיכפל (מיכפל פנסיה, מיכפל פנסיה פלוס ומיכפל 360), רכישתה של חברת פתרונות אפקטיביים המתמחה במתן ייעוץ לחברות בתחומי בקרת הוצאות וחיסכון בעלויות שכר, השקת קו שירות חדש למתן ייעוץ בנושאי דיני עבודה, פנסיה וגמל (מיכפל ידע) והשלמת גיוס אג"ח סדרה ג' (במרץ 2019) בהיקף של 300 מיליון שקל. זו, לדבריו, "נועדה בחלקה לשרת את המשך פעילות המיזוגים והרכישות של פורמולה בשוק שירותי השכר ולתמוך בעידוד צמיחתן של הפעילויות הקיימות. פעילותה של יוניק הינה סינרגטית ומשלימה לפעילותה של פורמולה בתחום השכר, ואנו מעריכים כי רכישתה תביא להעמקת פעילותנו בתחום לצד הרחבת פעילותה של יוניק באמצעות נכסיה של פורמולה ופעילותה העסקית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker