שלמה אליהו רוצה למכור את סוכנויות מגדל כדי לחזק את הסוכנים; בחברה מיהרו לצנן את הודעתו

לפי הלוגיקה של אליהו, מאחר שסוכנות ביטוח היא זרוע השיווק של חברת הביטוח, אזי סוכנות בבעלות חברה עשויה להפלות את הסוכנים העצמאיים ■ בחברה ציינו כי הנושא נבחן, והבהירו: מבטח סימון, אחת הסוכנויות הגדולות - לא נמצאת על המדף

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג

במסגרת כנס סוכני הביטוח באילת שנערך אמש (יום ב') קיבל בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, אות מפעל חיים. מבחינתו, הייתה זו הבמה הקלאסית לבטא את חיזוק הקשר שלו עם סוכני הביטוח. מעל הבמה הודיע אליהו כי ימכור את סוכנויות הביטוח של החברה. ואולם החברה מיהרה לפרסם דיווח שמצנן מעט את אמירתו של אליהו.

למגדל יש לא מעט סוכנויות ביטוח בבעלות מלאה או חלקית, בניהן ניתן למנות את מבטח סימון, שהיא אחת מסוכנויות הביטוח הגדולות בישראל בתחום חיסכון ארוך הטווח, סוכנות פלתורס - הגדולה בישראל בתחום הביטוח הכללי. לצידן עוד שורה של סוכנויות קטנות יותר בבעלות חלקית, כמו שחם, שיא -אל, אמיר אלוני ואחרים. אליהו אמר כי גם מבטח סימון תעמוד למכירה.

במגדל ציינו כי בוחנים את מכירת הבעלות בסוכנויות הביטוח שלה, כולן או חלקן. מה שלא נמצא על המדף, הוא מכירת מבטח סימון. החברה ציינה עוד כי טרם הושלמה הבחינה. אם ולכשיתגבש הנושא, הוא יובא לאישור דירקטוריון מגדל ביטוח וידווח בהתאם.

הלוגיקה של אליהו פשוטה. מאחר שסוכנות ביטוח היא זרוע השיווק של חברת הביטוח, אזי סוכנות ביטוח בבעלות חברת ביטוח עשויה להפלות את הסוכנים העצמאיים, ואליהו לא רוצה בכך. אולם עצם השארת של מבטח סימון בידי מגדל שומט את הקרקע תחת הלוגיקה של אליהו.

אליהו אמר: "אני חושב שאני אחד הוותיקים (בענף). מאז ומתמיד ענף הביטוח עבד עם סוכנים. השיווק של ביטוח שונה מבנקים, בנקים עבדו עם סניפים. ביטוח בישראל ובכל מקום בעולם - רק דרך סוכן. למה? כי אי אפשר למכור ביטוח דרך מחשב, זה הסכם עם סיכונים, דאגות. אני מוכרח להגיד לאלה שאינם סוכני ביטוח - איך סוכן ביטוח אוגר לקוחות? נורא פשוט, לקוח מרוצה, שבע רצון מביא לו עוד 10 לקוחות".

אליהו חזר על מנטרה ישנה שלו, ולפיה הוא בעד סוכני הביטוח, אבל לדבריו למרות שמגדל תמיד עמדה לצד הסוכנים, הם לא ידעו להחזיר טובה. "אני רוצה להגיד משהו שכואב לי", אמר אליהו והוסיף: "אמרתי את זה בכנסים של סוכני הביטוח לא פעם בעבר, האחרונה שאני זוכר היתה ב-2004 או ב-2008. היה פאנל של ארבע חברות הביטוח הגדולות, ישבתי באולם ושאלתי את פאנל המנכ"לים שאלה פשוטה, 'למה כל הכוח שלכם התחיל ונגמר בחברות הביטוח, למה אתם מתחרים בהם? למה אתם מתעסקים בתיווך? הם הפכו אתכם לרבי יכולת וזו התמורה?' ואז התהפכתי ופניתי לסוכנים: 'למה אתם עובדים עם חברה שמתחרה בכם? תחליטו - הכוח בידכם. אם תחליטו שעם חברה מסוימת לא תעבדו - היא לא קיימת למחרת. לא החברה ולא המניה. הכוח בידכם'".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker