הצלחה להנפקת יוחננוף: גייסה 460 מיליון שקל לפי שווי 1.85 מיליארד שקל

על פי הערכות, חברות הביטוח קיבלו 45%-35% מהביקוש שלהן להנפקה - ואילו קופות הגמל, קרנות הפנסיה ומשקיעי נוסטרו קיבלו שיעור יורד מהזמנתם ■ יוחננוף צפויה לבצע את השלב הציבורי בהנפקתה, שבו תגייס 30 מיליון שקל עד לסוף השבוע

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה
איתן יוחננוף, מנכ"ל החברהצילום: אילן אסייג

חברת יוחננוף שבבעלות מרדכי, איתן, שרית וחלי יוחננוף, השלימה בהצלחה היום (ב') את השלב המוסדי בהנפקתה. החברה גייסה 460 מיליון שקל לפי מחיר של 185 שקל למניה, ששיקף שווי של 1.85 מיליארד שקל לפני הגיוס.

ההנפקה, שזכתה לביקוש של 1.5 מיליארד שקל, נוהלה כמכרז מפלה כאשר חתמי ההנפקה - חברת אוריון חיתום ולאומי פרטנרס חיתום - הקצו את המניות בין המשקיעים המוסדיים על פי שיקול דעתם עם עדיפות למשקיעים שהקדימו לתת לחתמים אינדיקציה על העניין שלהם בהנפקה. על פי הערכות, חברות הביטוח קיבלו 45%-35% מהביקוש שלהן להנפקה - ואילו קופות הגמל, קרנות הפנסיה ומשקיעי נוסטרו קיבלו שיעור יורד מהזמנתם.

יוחננוף צפויה לבצע את השלב הציבורי בהנפקתה, שבו תגייס 30 מיליון שקל, עד לסוף השבוע. החברה לא קבעה ייעוד ספציפי לתמורת ההנפקה, למעט סכום של 100 מיליון שקל שיחולק כדיווידנד זמן קצר לאחר השלמת ההנפקה.

יוחננוף, שמפעילה 26 חנויות בפריסה ארצית, סיימה את המחצית הראשונה של 2019 ברווח של 42 מיליון שקל במחזור של 1.4 מיליארד שקל, בהשוואה לרווח של 41 מיליון שקל במחזור של 1.12 מיליארד שקל בתקופה המקבילה ב-2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker