האסטרטגיה החדשה של החברה לישראל: פודטק ובריאות

החברה לישראל פירסמה את התוכנית האסטרטגית החדשה שלה ■ התוכנית קובעת שהחברה לישראל תשקיע בארבעה תחומי פעילות: פודטק, אגריטק, בריאות ותעשייה מתקדמת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידן עופר
יורם גביזון

כמעט חמש שנים נראה כי החברה לישראל סיימה את תפקידה כחברת השקעות, ומסתפקת באחזקה של שתי חברות סחירות - כיל ובתי זיקוק. החברה שבשליטת עידן עופר עמדה בפני הדילמה אם לחלק את המניות של שתי החברות הבנות כדיווידנד או לחדש את ההשקעות, במטרה להעלות משמעותית את ערך המניה. זו איבדה 42% משוויה בחמש השנים האחרונות, לעומת עלייה של 15% במדד ת"א 35.

החברה לישראל, שמנהל מיוני 2019 יואב דופלט, פירסמה אתמול (א') את התוכנית האסטרטגית החדשה שלה, שגובשה בסיוע יועצים חיצוניים ובכלל זה חברת הייעוץ וראיית החשבון Pwc. תוכנית זו הופכת את החברה לישראל מחברת אחזקות רדומה לקרן השקעות שתנסה להתבסס על הניסיון של המנכ"ל דופלט כמנכ"ל עופר היי-טק.

התוכנית החדשה קובעת שהחברה לישראל תשקיע בארבעה תחומי פעילות: פודטק, אגריטק, בריאות ותעשייה מתקדמת. החברה לישראל מסבירה שכל אחד מהתחומים ממפה מגמות בכלכלה העולמית ויושפע משילובן של טכנולוגיות חדשניות. הכניסה לתחומים אלה תאפשר לחברה לישראל לגוון את פרופיל ההשקעות והסיכונים. החברה לישראל מתכננת להשקיע סכום כולל של 500-350 מיליון דולר בשנים הקרובות, ככל הנראה בטווח של שלוש עד חמש שנים.

ההשקעה תתבצע בחברות מבוססות ולא בחברות סטארט-אפ עם מודל עסקי מוכח ובעלות רמת מינוף סבירה. החברה לישראל מתכננת להשקיע 100-70 מיליון דולר לעסקה ולהתמקד בשוק הישראלי והאירופי. כפי שפירסמה כבר במארס 2019, החברה לישראל אינה מגדירה את אחזקתה (33%) בחברת בתי זיקוק (בזן), ששווי השוק הנוכחי שלה הוא 1.9 מיליארד שקל (545 מיליון דולר), כאחזקה אסטרטגית, וסביר להניח שעם תום תהליך ההשבחה של בזן - תממש אותה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker