גילת חתמה על עסקה של 40 מיליון דולר עם ענקית הלוויינים SES

החוזה נחתם לעשור לאחר שיתוף פעולה קודם בין החברות, ובחמש השנים הראשונות יניב הכנסות של 40 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
צלחת לוויין מתוצרת גילת
צלחת לוויין מתוצרת גילתצילום: גילת

חברת גילת שבשליטת קרן פימי (34%) זכתה בחוזה לפיתוח ופרישה של מערכת תקשורת לוויינית עבור מערכות התקשורת של ענקית התקשורת הלוויינית SES. גילת, שמנוהלת על ידי יונה עובדיה, תספק את מערכת התקשורת הלוויינית למערכות O3B mPOWER שלה שפועלות במסלול לוויני בינוני.

החוזה הנוכחי נחתם לאחר שיתוף פעולה קודם בין החברות כשגילת סיפקה את מערכת התקשורת הלוויינית למערך לווייני O3b של SES. על פי הערכות, החוזה הנוכחי הוא לעשר שנים ובחמש השנים הראשונות יניב הכנסות של 40 מיליון דולר. מניית גילת, שירדה עד כה ב-15% מתחילת 2019, עולה ב-6.7% בעקבות ההסכם.

גילת מעריכה שהחוזה החדש ימצב אותה כחברה משמעותית בתחום הלוויינים שמשייטים במסלול שאינו גיאוסטציונרי. מסלול גאוסטציונרי הוא מסלול מעגלי סביב כדור הארץ מעל קו המשווה במרחק 35,786 קילומטר מפני הארץ. התכונה העיקרית של מסלול גאוסטציונרי היא שלוויין שיוצב עליו יוכל להישאר כל הזמן מעל אותה נקודה על פני כדור הארץ, ולהעביר שירותי תקשורת לאזורים מוגדרים לאנטנות המכוונות בזווית קבועה לנקודה ספציפית בחלל.

רון לוין, סמנכ"ל לקוחות אסטרטגיים ותקשורת בתנועה בגילת, אמר שהחברה נבחרה על ידי SES משום שהיא מפחיתה באופן משמעותי את עלויות העברת כל ביט של מידע ברשת, בזכות יכולתה לספק שיפור משמעותי בביצועי המודם והיכולת לבצע אופטימיזציה נוספת במערכת, כדי שתתמוך בצורה יעילה במערכת התקשורת של SES.  

גילת שמפתחת ומייצרת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת מבוססת לוויין, הרוויחה 6.2 מיליון דולר במחזור של 122 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2019, בהשוואה לרווח של 4.5 מיליון דולר במחזור של 134 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker