למרות המחסור בישראל: משרד הבריאות יקל על יצוא קנאביס

משרד הבריאות יצמצם את מספר הבדיקות שחברות חייבות לבצע בתהליך הגידול והייצור, אך הבהיר: כדי לייצא לחו"ל, עליכן לספק ללקוחות בישראל קנאביס בכמות מספקת באיכות טובה ובמחירים נאותים ■ בגלל המחסור החמור, משרד הבריאות עומד לאפשר בקרוב יבוא קנאביס

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדרך ליצוא. חממה לגידול קנאביס בישראלצילום: אייל טואג
שלי אפלברג

על מנת להקל את תהליך ייצור הקנאביס וגידולו משרד הבריאות יצמצם את מספר הבדיקות שחובה על החברות לבצע. כך על פי הנחיות שפירסם היום (ב') יובל לדנשפט, ראש היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר) חדשות לחברות הקנאביס הפועלות בישראל, ומעוניינות לשווק את מרכולתן לחו"ל. 

משרד הבריאות הבהיר כי כל מי שיעמוד בסטנדרט לייצור ושיווק מקומי, יוכל לשווק את המוצרים לחו"ל. אך הדגיש כי בבוא משרד הבריאות לאשר אצוות ספציפיות ליצוא, יעמדו בפניו שיקולים של מלאי מגוון מחיר וזמינות מקומית. ולא יתאפשר יצוא כל עוד תובטח אספקה נאותה למטופלים במדינת ישראל. 

מחסור חמור בשוק

כיום מטופלים בקנאביס בישראל כ-60 אלף איש. לפי הערכות, שוק זה יוכפל בשנה הבאה.  משרד הבריאות עומד לאפשר בקרוב יבוא לישראל של קנאביס, כדי להקל על המחסור החמור שקיים כיום בשוק.

בהודעתו הבהיר לנדשפט, כי רישיון לעיסוק בתחום קנאביס נועד להבטיח מלאי באיכות במגוון ובמחירים נאותים לטובת הצרכנים המקומים. ככל שלא תובטח אספקה נאותה למטופלים במדינת ישראל - משרד הבריאות ישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו ובכלל זה שלילת רישיון או הגבלתו וכן כל אמצעי אחר שנמצא לנכון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker