משקיעי העוגן בהנפקת הענק של מגוריט: כלל, מנורה והפניקס - שאחראים למחצית מהגיוס

קרן הריט למגורים גייסה כ-414 מיליון שקל בהנפקת אקוויטי ■ בהנפקה גם השתתפו מיטב דש, אלטשולר, פסגות, ילין והראל ■ זוהי אחת מהנפקות ההון הגדולות של השנה, הצפויה להכפיל את הונה העצמי של מגוריט

ערן אזרן
מתי דב, מנכ"ל מגוריט
מתי דב, מנכ"ל מגוריטצילום: עופר וקנין

מגוריט יצאה אתמול להנפקת בזק, שתגדיל משמעותית את שווי הקרן ונכסיה. קרן הריט למגורים הנפיקה כ-552 מיליון מניות לגופים מוסדיים, לפי מחיר מניה של 75 אגורות. בסך הכול מגייסת הקרן כ-414 מיליון שקל באחת מהנפקות האקוויטי (הון) הגדולות של השנה. בעקבות הגיוס, הונה העצמי של מגוריט צפוי יותר מלהכפיל את עצמו ולשמש את החברה ברכישות דירות למגורים.

הגיוס כלל כמה גופים מוסדיים: כלל, מנורה והפניקס היו המשקיעים הגדולים בהנפקה, והשקיעו כ-200 מיליון שקל, לצד מיטב דש, אלטשולר, פסגות, ילין והראל. במסגרת הגיוס סוכם מול המוסדיים כי לא ייגבו דמי ניהול על בסיס ההון שגויס.

כחלק מהגיוס התחייבה מגוריט כי חברת הניהול תישא במלוא עלות השכר של סמנכ"ל הכספים, סמנכ"ל הפיתוח העסקי וחשבת החברה וכל נושאי משרה הכפופים למנכ"ל בעתיד. זאת, בנוסף לעלות העסקת המנכ"ל מתי דוב, כ-2 מיליון שקל בשנה. השתת עלויות ההעסקה על חברת הניהול צפויה לשפר את רווחיות הקרן ותטיב על המשקיעים.

בניינים חדשים בפתח תקווה
בנייה בפתח תקווהצילום: דודו בכר

את הגיוס הובילו דיסקונט חיתום ופועלים אי.בי.אי - שצפויים לקבל עמלה נדיבה של 13 מיליון שקל. 

המודל העסקי של מגוריט מבוסס על רכישת דירות בהיקפים גדולים, ב"הנחת כמות", תוך שילוב בהנחות מיסוי. רכישת הדירות מתחת למחיר השוק מאפשרת למגוריט לבצע שיערוכים חיוביים לדירות , ולהגדיל כך את הרווחים למשקיעי הקרן. מבנה רכישה זה אמור לתרום לתשואה של הקרן, על בהינתן ששוק הדיור באזורי ביקוש בישראל מניב תשואות שוטפות נמוכות יחסית של 2%-3% בעקבות עליית המחירים החדה.

מגוריט הרוויחה 13.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019 - עלייה של 19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם הרווח הנקי ב- 23.8 מיליון שקל, לעומת כ-20 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2018. עיקר הרווח ברבעון נובע מהשלמת עסקה לרכישת מתחם דירות בפתח תקווה, שבה רכשה הקרן 55 יחידות דיור בארבעה בניינים מאוכלסים בשכונת כפר גנים ג', בתמורה לכ-130 מיליון שקל. 

"בעקבות הגיוס הרחב, תוכל מגוריט להרחיב את המסה הקריטית של נכסיה ולשפר את יעילותה התפעולית של הקרן", אמר מנכ"ל מגוריט מתי דב. כי "תמורת ההנפקה תאפשר לנו להמשיך לצמוח ולמסד את שוק השכירות למגורים בישראל. כולי תקווה כי גם המדינה תבין את מה שהמוסדיים כבר הפנימו - כי מדובר בענף בעל פוטנציאל עצום וכי יש לעזור לו רגולטורית להמשיך להתפתח ולהיהפך לאלטרנטיבה אמתית ולפעמים עדיפה על רכישת דירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker