נוימן השאיר חובות: WeWork הפסידה 1.25 מיליארד דולר ברבעון השלישי

למרות ההפסד, החברה דיווחה על ההתרחבות הגדולה ביותר אי פעם ברבעון ■ מנכ"ל ומייסד Convene: "הפסדנו לקוחות ל-WeWork, כשהם שילמו לה פחות ממה שהיא שילמה עבור הנכס. זה פשוט לא הגיוני"

לוגו רויטרס
רויטרס
שכר ביוקר והשכיר בזול. אדם נוימן
שכר ביוקר והשכיר בזול. אדם נוימןצילום: PETER PRATO / NYT
לוגו רויטרס
רויטרס

We Company, החברה האם של WeWork, דיווחה אמש (ד') על הפסד נקי של 1.25 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לאחר שחברת שיתוף חללי העבודה לא הצליחה לשלוט בהוצאותיה.

בשבוע שעבר פרסמה WeWork מצגת לבעלי האג"ח, בה הוצגה תוכנית בת 90 יום להחייאת החברה ומכירת נכסים שאינם קשורים לעסקי הליבה. מהמצגת עולה, כי למרות ההפסד ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר, WeWork פתחה במהלכו 97 חללי עבודה חדשים - ההתרחבות הגדולה ביותר של החברה אי פעם. מספר חללי העבודה של החברה עלה מ-528 ל-625. החברה גם הרחיבה את פעילותה ל-16 ערים חדשות בעולם, בכך עלה מספר הערים בהן פעילה WeWork ל-127, ומספר המדינות עלה ב-4 ל-33.

מספר עמדות העבודה עלה ברבעון האחרון ב-115 אלף ל-719 אלף, כולל הזכייניות  בהודו. ברבעון המקביל מספר עמדות העבודה הסתכם ב-354 אלף. לחברה היו 2 מיליארד דולר במזומנים, נכון לסוף הרבעון השלישי, כש-600 מיליון דולר מתוכם שייכים לזכייניות בהודו.

חללי עבודה של WEWORK בהודוצילום: בלומברג

הרווח הגולמי ממכירת מנויים לחללי עבודה וההכנסות משירותים עלו ברבעון השלישי ל-808 מיליון דולר, לעומת 454 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. עם זאת, ההפסד הנקי גדל מ-497 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018, ל-1.25 מיליארד דולר בעקבות העלייה בהוצאות בשל הצמיחה המהירה של WeWork. ההנהלה החדשה של החברה מנסה לרסן את ההוצאות לאחר כישלון ניסיון הנפקת החברה.

עלות פיתוח חללי עבודה חדשים עלתה מ-69 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-288 מיליון דולר ברבעון השלישי. עלויות ניהול עלו ל-157 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת 81 מיליון דולר ברבעון המקביל. עלויות מחלקות השיווק והמכירות עלו ל-194 מיליון דולר ברבעון לעומת 108 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מודל עסקי תמוה

ל-WeWork יש התחייבות של סופטבנק, שהשתלטה על החברה באוקטובר, להשקעה של 3.4 מיליארד דולר. בנוסף, סופטבנק כבר מימשה כתבי אופציה קיימים להשקעה של 1.5 מיליארד ב-WeWork.

הקריסה של החברה הפתיעה מומחים לתעשייה, ששיבחו את WeWork, על כך שהפכה את חללי העבודה למוצר שתאגידים מעוניינים בו, אך המודל העסקי שלה נראה תמוה.

"WeWork שילמה הכי הרבה עבור נכסים, וגם הייתה המשכירה הזולה ביותר של נכסים", אמר ראיין סימונטי, מנכ"ל ומייסד Convene, מפעילת חללים לכנסים. "בשנה וחצי האחרונות הפסדנו לקוחות ל-WeWork, כשהם שילמו לה פחות ממה שהיא שילמה עבור הנכס", הוא אמר. "זה פשוט לא הגיוני".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ