שמואל קפאונו ירכוש מטוגדר קנאביס בשווי 193 מיליון שקל

קפאונו חתם על החוזה, שתוקפו חמש שנים, באמצעות קנא טק ■ התשלום הראשון, שמסתכם ב-5 מיליון שקל, יועבר באופן מיידי ■ טוגדר צפויה לספק 25 טונה של מוצרי קנאביס במסגרת ההסכם

שלי אפלברג
שלי אפלברג
חממה לגידול קנאביס בישראל
חממה לגידול קנאביס בישראלצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

שמואל קפאונו ירכוש מטוגדר בחמש השנים הקרובות מוצרי קנאביס בשווי של 192.5 מיליון שקל. על העסקה חתם באמצעות קנאביס מעבדות (קנא טק). החברה הסכימה לשלם 5 מיליון שקל באופן מיידי, במטרה להבטיח שטוגדר תוכל לספק חמישה טונה של מוצרי קנאביס בשנה, ובסך הכל 25 טונה במסגרת ההסכם לפי מחיר של 5.5 שקלים לגרם קנאביס.

מדובר בהסכם מחייב, שנחתם אף על פי שהחממה המבוקרת של טוגדר בישראל מוקמת בימים אלה. לטוגדר יש שטח שמיועד לגידול קנאביס בהיקף של 20 דונם ליד אשקלון. כמו כן, לחברה הסכמי שיווק והפצה עם חברות שמפיצות קנאביס רפואי בגרמניה ובקנדה בהיקף כולל של כ-80 טונה בשנה, אבל הרשויות במדינות אלה טרם סיפקו את האישורים הנדרשים להפצה. 

קנאביס מעבדות נוסדה ב-2016 על ידי קפאונו ושותפיו דניאל מכלוף ונצח ישראל. החברה מחזיקה ברישיונות לגידול קנאביס רפואי. כזכור, קפואנו מכר ב-2014 לפיליפ מוריס את Green Smoke, יצרנית סיגריות אלקטרוניות, בתמורה ל-110 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ