סייברארק מאשרת: יוצאת לגיוס של חצי מיליארד דולר

חברת אבטחת המידע תבצע הנפקה פרטית של אג"ח להמרה לגופים מוסדיים בארה"ב ■ הגיוס, שאותו מובילים בנקאי ההשקעות מורגן סטנלי וגולדמן סאקס, נועד לפי הערכות למימון תוכנית הצמיחה של החברה לשנים הבאות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בכירי סייברארק בנאסד"ק
בכירי סייברארק בנאסד"קצילום: ללא קרדיט

חברת אבטחת המידע סייברארק (CyberArk) מאשרת את הפרסום ב-TheMarker: החברה נערכת לצאת לגיוס ענק של חצי מיליארד דולר באמצעות הנפקה פרטית של אג"ח להמרה. ההנפקה תבוצע לגופים מוסדיים בארה"ב. הרוכשים הראשונים יקבלו מהחברה גם אופציה לרכוש אג"ח להמרה נוספים, בשווי של כ-75 מיליון דולר, כך שסך הגיוס יגדל.

לפי התוכנית, החברה תנפיק אג"ח לא סחירות, למשך חיים ממוצע (מח"מ) של חמש שנים. הריבית על האג"ח - שתיקבע במהלך ההנפקה - תשולם פעמיים בשנה עד הפדיון בנובמבר 2024. הגיוס, שאותו מובילים בנקאי ההשקעות מורגן סטנלי וגולדמן סאקס, נועד לפי הערכות למימון תוכנית הצמיחה של החברה לשנים הבאות.

סייברארק, שנוסדה בידי אודי מוקדי (המשמש יו"ר ומנכ"ל החברה) ואלון כהן (שעזב את החברה ב-2012), עוסקת במתן פתרונות גישה מאובטחים לרשתות ארגוניות - באתר הלקוח, בענן ובתהליכי DevOps. לחברה - שמעסיקה 1,200 עובדים, 450 מהם בישראל - יש מוצרים שמגינים על המידע הקריטי בארגון באמצעות ניהול הרשאות פריווילגיות של מנהלים ועובדים.

סייברארק ביצעה את הגיוס הראשון בנאסד"ק ב-2014. החברה גייסה אז 75 מיליון דולר לפי שווי של 470 מיליון דולר, או 16 דולר למניה. כיום היא נסחרת לפי שווי של 3.7 מיליארד דולר, או 100 דולר למניה - ונחשבת להנפקה המוצלחת ביותר בנאסד"ק ב-2014. עד ההנפקה גייסה החברה 70 מיליון דולר מגולדמן סאקס ומהקרנות הישראליות ורטקס ו-JVP.

מודל הנפקת האג"ח של סייברארק דומה לזה של וויקס הישראלית, שגייסה בשנה  שעברה כ-400 מיליון דולר באג"ח להמרה, בריבית של 0%. גם חברת אבטחת המידע פאלו אלטו ביצעה הנפקה דומה למשקיעים מוסדיים ביולי 2018, שבה גייסה כ-1.5 מיליארד דולר.

בשבוע שעבר פירסמה סייברארק את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2018, שהיו גבוהות מתחזיות האנליסטים. החברה רשמה ברבעון רווח מתואם (NON-GAAP) של  25.6 מיליון דולר, או 65 סנט למניה, לעומת 17.8 מיליון דולר או 48 סנט למניה ברבעון המקביל, בעוד האנליסטים ציפו לרווח של 42 סנט למניה. הרווח החשבונאי (GAAP) הסתכם בכ-15.2 מיליון דולר או 39 סנט למניה, לעומת 8.1 מיליון דולר או 48 סנט למניה ברבעון השלישי בשנה קודמת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker