הרוח של תדיראן ממשיכה לנשוב: הרוויחה 22 מיליון שקל - 11% יותר מהרבעון המקביל

גם לאחר שביטלה את רכישתה של פח תעשיות, תדריאן נהנתה ברבעון השלישי של 2019 מהכנסות בהיקף של 270 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משה ממרוד, המנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן הולדינגס
משה ממרוד, מנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן הולדינגסצילום: עופר וקנין

תדיראן הולדינגס, שביטלה באחרונה רכישה של 70% ממניות פח תעשיות בתמורה ל-100 מיליון שקל, סיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם רווח נקי של 22.4 מיליון שקל - כ-11% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. הקבוצה, המנוהלת על ידי בעל השליטה משה ממרוד, עוסקת במכירת מערכות מיזוג לשוק הביתי, המסחרי והתעשייתי - בעיקר של המותגים תדיראן, אמקור, ספקטרה וטושיבה.

תדריאן רשמה צמיחה של 16% בהכנסות ברבעון השלישי של השנה, שהסתכמו בכ-270 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי של החברה התכווץ מעט ל-25.1% מההכנסות, לעומת 25.8% בתקופה המקבילה ב-2018, כתוצאה משינוי בתמהיל ההכנסות. שיעור הרווח הנקי הסתכם ב-8.3% מההכנסות, לעומת 8.7% ברבעון השלישי של 2018.

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון ב-13.3 מיליון שקל, לעומת 9.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה. לחברה נותרו בקופתה 60.8 מיליון שקל, לעומת 18.9 מיליון שקל בסוף הרבעון השלישי של 2018.

נוכח שיפור נמשך בביצועים העסקיים, תוך שמירה על פרופיל פיננסי בולט לטובה, העלתה היום מידרוג את דירוג סדרה 2 של תדיראן הולדינגס מ מ- A2.il ל- A1.il ושינתה את אופק הדירוג מחיובי ליציב.

לדבריה, לחברה, שמחזיקה בנתח שוק של 40%-35% משוק המזגנים לאורך זמן, מיצוב גבוה בענף המזגנים המוערך ברמת סיכון בינונית - נמוכה מזו של ענף מוצרי החשמל. לדברי מידרוג, מערכת היחסים של החברה עם היצרן שהחלה כבר ב-2006 מבוססת ומגובה בהסכם אספקה לבעדיות שהוארך לפני כשנה לתקופה של שלו שנים.  ולמרות התלות באותו יצרן, הבעלות על המותג המקומי ומפעל הייצור שבקשות החברה לצד כוח קניה חזק מצמצים את החשיפה ליצרן הבלעדי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker