בלומברג: פרשת האופיואידים תגרום לקפיצה בתשואה על האג"ח שטבע תנפיק

טבע דיווחה בשבוע שעבר על כוונתה להנפיק איגרות חוב בסכום של עד 1.5 מיליארד דולר ■ בלומברג מעריכה שבנקי ההשקעות של טבע מתכננים לגייס את סדרת איגרות החוב נקובת הדולר בריבית של 8% ואת סדרת איגרות החוב נקובת היורו בריבית של 6%

יורם גביזון
קור שולץ, מנכ"ל טבע
קור שולץ, מנכ"ל טבעצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

המעורבות של חברת טבע במגפת האופיואידים עלולה לגרום לקפיצה חדה בריבית על איגרות החוב החדשות שהחברה מתכננת להנפיק. כך מעריכה סוכנות הידיעות בלומברג.

טבע דיווחה ביום שישי שעבר על כוונתה להנפיק איגרות חוב בסכום של עד 1.5 מיליארד דולר. הנהלת טבע תיפגש השבוע בלונדון ובניו יורק עם משקיעים מוסדיים, כחלק מהרואד שואו לקראת הנפקת איגרות חוב נקובות דולר ונקובות יורו, שעומדות לפירעון בינואר 2025. על פי הערכות, משקיעים פוטנציאליים דורשים מטבע ריבית גבוהה כדי לפצות על הסיכון הרב הכרוך בחשיפתה של החברה לתשלום סכומים גדולים, כחלק מהסכם פשרה בפרשת משככי הכאבים הנרקוטיים בארה"ב.

בלומברג מעריכה שבנקי ההשקעות של טבע מתכננים לגייס את סדרת איגרות החוב נקובת הדולר בריבית של 8% ואת סדרת איגרות החוב נקובת היורו בריבית של 6%. בבלומברג מציינים שהריבית הממוצעת שטבע משלמת על איגרות החוב נקובות היורו שלה היא 2.1% והריבית הממוצעת על אגרות החוב הדולריות של טבע היא 3.7%. מטרת הנפקת האג"ח היא להחליק את לוח הסילוקין של החברה ולהקטין את העומס המימוני שצפוי ב-2021 כאשר טבע אמורה לפרוע אגרות חוב ב-4.2 מיליארד דולר.

טבע מתכננת להשתמש בתמורת ההנפקה כדי לממן הצעת רכש חלקית לשלוש סדרות איגרות שעומדות לפירעון ב-2021: סדרה של איגרות חוב נקובות דולר שנושאות ריבית של 2.2%, עומדות לפירעון ביולי 2021 בהיקף של 3 מיליארד דולר, ושתי סדרות נקובות דולר שנושאות ריבית של 3.65% ועומדות לפירעון בנובמבר 2021 בסכום מצרפי של 1.2 מיליארד דולר. הנפקת איגרות החוב שאמורה להתבצע השבוע, מנוהלת על ידי BNP Paribas, סיטי וגולדמן סאקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker