גילת זכתה בחוזה של 10 מיליון דולר בפרו

בעקבות הזכייה גילת מספקת אינטרנט בפס רחב ל-500 אלף תושבי מחוזות כפריים ומבודדים ■ ההכנסות הצפויות מתפעול רשתות התקשורת בפס רחב - 12 מיליון דולר לשנה ל-10 שנים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
גילת תקשורת לווינים
10 מיליו דולר בפרו. גילת תקשורתצילום: ניר קידר

גילת, המפתחת ומשווקת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת מבוססת לוויין, זכתה בחוזה של 10 מיליון דולר לחמש שנים, שבמסגרתו תספק שירותי תמסורת לתקשורת סלולרית בדור השלישי והרביעי בפרו.

התשתית והרשת שגילת החלה לתפעל באוגוסט 2019, היא בסיס לכיסוי סלולרי עבור חברת תקשורת סלולרית באזורים מרוחקים שבהם אין כדאיות כלכלית לפרישת תשתית על ידי חברת התקשורת עצמה.

גילת, שמנוהלת על ידי יונה עובדיה, מעריכה שהחוזה הנוכחי יתרחב משמעותית לאורך זמן למיליוני דולרים נוספים באזור זה ובאזורים נוספים שבהם היא מתפעלת רשת תקשורת.

גילת, שבשליטת קרן פימי (35%), קיבלה בסוף יולי 2019 את אישור משרד התקשורת של פרו, להפעלה של 3 רשתות תקשורת אזוריות. הפרויקט של גילת מחבר 4,000 מוסדות חינוך, בריאות, שיטור ודואר ומאפשר להכשיר את עובדיהם, לספק קישוריות ל-1,000 ערים וישובים באמצעות פריסת סיבים אופטיים באורך של 5,000 ק"מ, ולספק תמסורת סלולרית שמאפשרת לחברות סלולר לספק שירותי תקשורת בטכנולוגית 3G/4G ולצמצם את הפער הדיגיטלי בין המרכז לפריפריה בפרו.

בעקבות קבלת האישור, מספקת גילת אינטרנט בפס רחב ל-500 אלף תושבי מחוזות כפריים ומבודדים במרכז ובדרום פרו. ההכנסות הצפויות מתפעול רשתות התקשורת בפס רחב ל-3 המחוזות - 12 מיליון דולר לשנה לתקופה של 10 שנים, שלאחריה יועברו הרשתות לבעלות ממשלת פרו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker