רשות שוק ההון אישרה את מינוי אלי יונס לדירקטור בפניקס

אלי יונס עתיד לקבל מיליוני דולרים מהקרנות גלטין וסטרברידג' בגין תיווך בעסקת מכירת הפניקס, ועלה חשש שמדובר בחריגה מהוראות חוק שכר הבכירים ■ כעת קובעת רשות שוק ההון כי התגמול עומד בדרישות החוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי יונסצילום: תומר אפלבאום

רשות שוק ההון אישרה לאלי יונס להיות דירקטור בחברות הפניקס ביטוח והפניקס אחזקות, למרות התגמול של מיליוני דולרים שהוא עתיד לקבל בגין תיווך מכירת הפניקס לקרנות גלטין וסטרברידג'. על פי הרשות, התגמול של יונס עומד בחוק שכר הבכירים.

בתחילת החודש, לאחר סגירת העסקה למכירת הפניקס לקרנות סנטרבירדג׳ וגלטין, החליטו בקרנות להעניק בונוס מיוחד ליונס, מנכ"ל בנק מזרחי לשעבר, שהוציא לפועל את העסקה. מי שבלם את המהלך היה יו"ר רשות שוק ההון, משה ברקת, שהתנגד לו מתוקף חוק שכר הבכירים שמגביל את התגמול לבנקאים וחברות ביטוח ל-2.5 מיליון שקל בשנה.

הקרנות היו אמורות לשלם ליונס בונוס של כמה מיליוני דולרים, לפי להסכם שעליו חתם מול סנטרברידג׳ ב-2016 לאיתור השקעה בתחום הפיננסים בישראל, כנגד שכר טרחה ובונוס, בהתאם להצלחת העסקה מקופת הקרן. הוא אמור היה לקבל את מלוא התמורה עם סגירת העסקה.

ואולם כאן צצה מכשלה חוק שכר בכירים: יונס עתיד היה להתמנות ליו"ר הפניקס החזקות, ולכן כפוף לחוק שכר בכירים. ברשות שוק ההון העלו חשש כי התגמול יוביל לחריגה מהוראות החוק, ולכן יונס הודיע כי לא ימלא שום תפקיד בפניקס עד להסדרת התגמול.

כאמור היום הודיעה רשות שוק ההון כי התגמול של יונס עומד בדרישות החוק ולכן הוא אמור להתמנות לדירקטוריון החברה בימים הקרובים.

מרשות שוק ההון נמסר: "ההסדר שאושר כעת עומד בכללים שדרשה הרשות על פי חוק שכר הבכירים. כמובן שכל תגמול מהחברה יצטרך לעמוד בכללי החוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker