דור אלון קיבלה רישיון ל-20 שנה לתחנת הכוח בקרית גת

מניית דור אלון עולה היום במסחר בבורסה, לאחר שדיווחה על קבלת רישיון ייצור והספקה לתקופה של 20 שנה לתחנת הכוח אלון גת ■ בדור אלון צופים כי הפעלת התחנה תתרום כ-64 מיליון שקל לרווח התפעולי שלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
מוטי בן משה, בעל השליטה בדור אלוןצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מניית דור אלון עולה היום (שני) במסחר בבורסה, לאחר שדיווחה על קבלת רישיון ייצור והספקה לתקופה של 20 שנה לתחנת הכוח אלון גת. התחנה בקרית גת נחשבה בינונית-קטנה, עם כוח ייצור של 73 MW, והיא השביעית בגודלה בישראל. בבנייתה הושקעו יותר מחצי מיליארד שקל. רשות החשמל העניקה לדור אלון אישור גם לייצר חשמל בתחנה וגם למכור אותו ללקוחות קצה ב-20 השנים הקרובות.

חתמה על הסכם עם תחנת הכוח באשקלון, שלפיו בחמש השנים הקרובות תמכור אלון גת חשמל לדוראד, ודוראד תמכור את החשמל לצרכני הקצה. בדור אלון צופים כי הפעלת התחנה תתרום כ-64 מיליון שקל לרווח התפעולי שלה (EBITDA) בממוצע לשנה. רווח זה הסתכם ב-2018 ב-250 מיליון שקל. 

"הגדלת כושר הייצור"

בשנים האחרונות מנסה דור אלון, להפוך לשחקן משמעותי הפועל בשלושה מגזרי פעילות: אנרגיה, קמעונות ונדל"ן. עמית זאב, מנכ"ל דור אלון, מסר: "קבלת רישיון היצור לתחנת הכוח בקרית גת, היא אבן דרך משמעותית בפעולות שאנו מבצעים להגדלת כושר הייצור בתחום האנרגיה. לצד הפעילות בתחנת הכוח בקרית גת, דור אלון עוסקת בייזום תחנות כוח זעירות. כחלק מזה, חתמנו על הסכמי שיתוף פעולה עם מספר מפעלים להקמת מתקני ייצור חשמל בהספק כולל של כ-40 MW, ובנוסף, השלמנו התקנת גגות סולאריים (PV) ביותר מ-30 אתרים, עם כושר ייצור כולל של כ-2 MW. אנו ממשיכים ופועלים להגדלת כושר הייצור בתחום זה".

תחנת הכוח של דור אלון בקרית גת

"שיפור בדו"חות הכספיים"

, יו"ר אלון רבוע כחול ובעל השליטה, מסר: "דור אלון ממשיכה להרחיב בהתמדה את זרוע פעילות האנרגיה בקבוצה, וקבלת הרישיון תאפשר לנו לממש את הפוטנציאל העסקי הרב שאנו מזהים בתחום תחנות הכוח. רמת הרווחיות הנלוות 
לפעילות זו תסייע בהמשך הצמיחה המהירה והרווחית של דור אלון, ותתווסף על פעולות ההשקעה וההשבחה המשמעותיות שביצענו בתחומי הקמעונאות והנדל"ן - אשר כבר ניכרים בדוחותיה הכספיים של החברה".     

יאיר תמיר, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים בחברה, הוסיף: "התחנה בממוצע תאפשר לנו לשפר ב-25% את ה-EBITDA שהצגנו ב-2018 מדובר בשיפור משמעותי לשורת הרווח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker