הלמן-אלדובי התחדשות עירונית משקיעה 25 מיליון שקל בפרויקטים בת"א

הקרן השלימה באוגוסט 2019 סבב גיוס ראשון של 50 מיליון שקל, ויוצאת כעת לגיוס שני של 70 מיליון שקל ■ סכום ההשקעה המינימלי בקרן עבור משקיעים מהציבור הוא 150 אלף שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם ברכה, מנכ"ל הלמן אלדובי קרנות השקעה
ערן אזרן

קרן ההתחדשות העירונית של הלמן-אלדובי, שהשלימה באוגוסט סבב גיוס ראשון של 50 מיליון שקל, הודיעה על השקעה במתן הלוואות לשלושה פרויקטים של התחדשות עירונית בתל אביב – בסכום כולל של 25 מיליון שקל. במקביל, הקרן דיווחה על יציאה לסבב גיוס חדש של עד 70 מיליון שקל.

הלמן-אלדובי התחדשות עירונית, שמנוהלת על ידי המנכ"ל מני בן מאור והיו"ר חן לוי, פועלת במתן הלוואות ליזמים בפרויקטי תמ"א 38/1 - תחום חיזוק מבנים כנגד תוספת יחידות דיור, ותמ"א 38/2 - פרויקטי פינוי-בינוי. הקרן, שהוקמה בשיתוף פעולה עם קבוצת דייברגון, מספקת אשראי לפרויקטים בעלי היתר בנייה וליזמים בעלי ניסיון בתחום ההתחדשות העירונית, תוך קבלת ביטחונות.

הפרויקט הראשון שלו העניקה הקרן אשראי, ברחוב ג'ורג' אליוט בתל אביב, כולל בניית 5 יחידות דיור בנוסף ל-6 יחידות הדיור הקיימות בבניין. העלות הכוללת של ביצוע פרויקט התמ"א עומדת על כ-22 מיליון שקל, והקרן תעניק ליזם אשראי של 15.5 מיליון שקל לתקופה של 24 חודשים.

הפרויקט השני, ברחוב מוזיר בתל אביב, כולל בניית 28 יחידות דיור חדשות, מתוכן 12 דירות ליזם והיתר לבעלי הדירות הקיימים. עלות הפרויקט, כולל הריסת המבנה הקיים ובניית חדש, עומדת על כ-50 מיליון שקל. הקרן תספק ליזם אשראי של 6 מיליון שקל לתקופה של 24 חודשים.

הפרויקט השלישי, ברחוב יהודה המכבי בצפון הישן בתל אביב, כולל בניית 26 יחידות דיור, מתוכן 11 יחידות דיור וחנות אחת ליזם. מדובר בפרויקט של הריסה ובנייה מחדש בעלות כוללת של כ-46 מיליון שקל. הקרן תעמיד ליזם אשראי של 3.5 מיליון שקל לתקופה של 24 חודשים.

על פי תשקיף הקרן, סכום ההשקעה המינימלי עבור משקיעים מהציבור הוא 150 אלף שקל. הקרן הינה שקלית, לא סחירה ויחידות ההשתתפות בה מוצעות לציבור על פי תשקיף. הקרן שואפת לחלק למשקיעים קופון חצי-שנתי בחלוף לפחות 12 חודשים מכל השקעה של משקיע. הקרן גובה דמי ניהול של 1.75%, וכן דמי הצלחה של 20%, כשהרווח הוא מעל 7.5%.

לדברי נועם ברכה, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות השקעה: "תחום ההתחדשות עירונית מגלם פוטנציאל אדיר הן לרשויות, הן ליזמים והן לבעלי הדירות עצמם, אולם עד כה סף הכניסה לתחום היה גבוה. עבור המשקיעים מדובר היה בהיקפי השקעה גדולים. הקרן  נותנת מענה מאפשרת חשיפה לתחום ללא מינוף ותוך בניית תיק השקעות מגוון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker