החברה הבת האיטלקית של ארד נחשדת במעורבות בהסדר כובל

ווטרטק נחקרת עם שלוש חברות נוספות על ידי רשות התחרות האיטלקית ■ ווטרטק זכתה ביום חמישי שעבר במכרז של 11 מיליון יורו לאספקת מדי גז מרחוק לחברת הפצת הגז הגדולה באיטליה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מד מים של חברת ארד
יורם גביזון

חברת ארד, שבשליטת הקיבוצים דליה ורמות מנשה (27.1% לכל אחד), עלולה להסתבך עם רשויות ההגבלים העסקיים בפעם השנייה בתוך עשור - והפעם מחוץ לגבולות ישראל.

ארד, שמפתחת ומייצרת מדי מים מכניים ומדי מים אלקטרוניים לקריאה מרחוק, דיווחה שרשות התחרות האיטלקית פתחה בחקירה נגד החברה הבת (60%)  ווטרטק (Watertech) ושלוש חברות נוספות שפועלות בשוק מדידת המים באיטליה, בחשד לעבירות בתחום ההגבלים העסקיים, שהתבצעו לפחות מ-2015.

ארד והחברה הבת ארם הורשעו באפריל 2017 בבית המשפט המחוזי בירושלים במעורבות בהסדר כובל של חלוקת שוק ותיאום של 20 מכרזים עם חברות אחרות בתחום מדי המים ב-2009-2004 כחלק מההליך המשפטי הורשע גם מנכ"ל ארד, גבי ינקוביץ, בעסקת טיעון.

ההודעה על החקירה של רשות התחרות האיטלקית העיבה על דיווח אחר וחיובי הרבה יותר של ווטרטק וארד. ווטרטק זכתה ביום חמישי שעבר במכרז נוסף בהיקף של 11 מיליון יורו לאספקת מדי גז מרחוק לחברת איטלגז (Italgas), שהיא החברה הגדולה באיטליה בתחום הפצת הגז. האספקות צפויות להתחיל ברבעון הראשון של 2020 ולהסתיים ברבעון הראשון של 2021.

הזכייה הנוכחית הוכרזה שמונה חודשים לאחר שווטרטק זכתה במכרז בהיקף של 9 מיליון יורו לאספקת מדי גז חכמים לאיטלגז. בעקבות הזכייה במכרז הנוכחי, צפויה ארד לבחון את האפשרות לחדור לשווקים נוספים של מדי גז במערב אירופה.

ארד, שנסחרת בשוי של 1.3 מיליארד שקל לאחר עלייה של 39% ב-2019 , רכשה את השליטה בווטרטק באוקטובר 2018 תמורת 16 מיליון יורו. ווטרטק הרוויחה ב-2017, שהיתה שנת הפעילות המלאה האחרונה שלה לפני שנרכשה,, 2.5 מיליון יורו במחזור של 22.6 מיליון יור,ו בהשוואה לרווח של 2.3 מיליון יורו במחזור של 21 מיליון יורו ב-2016.

בנוסף לפעילותה בשוק האיטלקי, ווטרטק מחזיקה גם ב-62% ממניותיה של חברת Watertech LASSA, שפעילה בשוק מדי המים והגז בקולומביה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker