מודיעין אנרגיה: "סימני נפט משמעותיים בקידוח בקליפורניה"

שותפות חיפושי הנפט והגז, מודיעין אנרגיה: בקידוח האימות בפרוספקט Trinidad 7 - שבפרויקט Mountain View בקליפורניה - קיימים "סימנים משמעותיים להימצאות נפט" ■ בתגובה, מניית מודיעין זינקה במסחר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צחי סולטן, מבעלי השליטה במודיעין אנרגיהצילום: מוטי מילרוד
ערן אזרן

שותפות חיפושי הנפט והגז מודיעין אנרגיה דיווחה (א') כי קידוח האימות בפרוספקט Trinidad 7 - שבפרויקט Mountain View בקליפורניה - אשר בו היא שותפה, הגיע לעומקו הסופי. על פי ניתוח הממצאים שנאספו תוך כדי קדיחה וניתוח בדיקת הלוגים בזמן הקידוח, קיימים סימנים משמעותיים להימצאות נפט. בתגובה מניית מודיעין זינקה במסחר. 

מודיעין מחזיקה ב-26.05% מהזכויות בפרוספקט Trinidad 7. על בסיס הממצאים שהתגלו בקידוח, החליטו השותפים לבצע מבחני הפקה שמטרתם לאמוד את קצבי ההפקה ואת גודל המאגר בקידוח. לפני התחלת מבחני ההפקה, מודיעין צפויה למסור דיווח נוסף ובו פירוט על המועדים והאופן שבו יתבצעו מבחני ההפקה, וכן את עלותם המשוערת.
קידוח האימות הינו הקידוח השני בפרוספקט Trinidad 7. הקידוח הראשון בפרוספקט, אשר הוכרז כתגלית מסחרית, מפיק נפט אופן סדיר החל מהרבעון השלישי של 2018, ועד לסוף יולי 2019 הופקו מהבאר כ-178 אלף חביות נפט.

מחיר המכירה הממוצע לחבית במהלך החציון הראשון של שנת 2019 היה כ-65.4 דולר לחבית והרווח לחבית נאמד בכ-37 דולר - כך לפי נתונים שסיפקה מודיעין. לאחרונה הושלם חיבור הבאר למתקני קבע, דבר הצפוי להפחית את עלויות ההפקה ולשפר את הרווחיות. ככל ובבאר האימות תתבצע הפקה סדירה, ניתן יהיה לחבר גם אותה למתקני הקבע.

שותפות מודיעין, שבשליטת אי.די.בי וצחי סולטן, נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-122 מיליון שקל. מניית החברה איבדה ב-12 החודשים האחרונים כ-40%. החברה מנוהלת על ידי רון מאור. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker