קנביט: העסקה לרכישת תיקון עולם ב-60 מיליון דולר תסתיים עד סוף 2019

עם השלמת העסקה, תקבל קנביט את מערך השיווק וההפצה והשימוש הבלעדי במותג בישראל, ותשנה את שמה לתיקון עולם ■ העסקה כוללת רכישת 74% ממניות תאגיד הגידול ומפעיל מתקן הריבוי והגידול של תיקון עולם בכפר יהושע

שלי אפלברג
שלי אפלברג
ברק רוזן
ברק רוזןצילום: אריק סולטן

קנביט, שנשלטת בעקיפין על ידי ברק רוזן, הודיעה כי היא מתכוונת להשלים את עסקת הרכישה של חברת תיקון עולם עד 31 בדצמבר. חשוב לציין שמדובר על רכישת פעילות החברה בישראל בלבד, ואילו יתר פעילות תיקון עולם תישאר בידי צחי כהן.

הצדדים הבהירו שכבר חתמו על מזכר הבנות, לפיו הם דוחים ב-14 יום את המועד הסופי לחתימה על הסכם סופי – עד ל-24 בנובמבר. לפי המזכר, קנביט לא תעביר את 10 מיליון הדולר לבעלים של תיקון עולם, צחי כהן, עד למועד חתימת ההסכם המפורט.

על פי המזכר - שפורסם בכפוף לקבלת אישור היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, היק"ר - קנביט תרכוש את תיקון עולם תמורת 60 מיליון דולר במזומן ו-4.99% ממניות קנביט, שימסרו לכהן. כמו כן, קנביט התחייבה להעביר תמלוגים בשיעור של 5% מכל המכירות ומוצרי תיקון עולם לצדדים שלישיים.

בתמורה תקבל קנביט שימוש בלעדי במותג תיקון עולם - שמוצריו נחשבים בישראל למוצרים המועדפים אצל מטופלי הקנאביס הרפואי. בנוסף, העסקה כוללת רכישת 74% ממניות תאגיד הגידול ומפעיל מתקן הריבוי והגידול של תיקון עולם בכפר יהושע, שלו תקן IMC-GAP. מעבר לכך, כפי שעולה מההסכם, קנביט צפויה לשנות את שמה לתיקון עולם.

לצד זאת, קנביט תקבל לידיה גם את תאגיד הייצור והמפעל באזור התעשייה של ציפורית, השוכן במבנה שכור ונמצא בשלבי הקמה מתקדמים. עוד כוללת העסקה את רכישת מערך השיווק וההפצה של מוצרי תיקון עולם, ובהם הקליניקה ברחוב השל"ה 9 בתל אביב - שתיקון עולם בנתה לעצמה - ובה היא מוכרת למטופלים מוצרי קנאביס בהתאמה אישית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker