קרן אלטו תרכוש מרכז מסחרי בוושינגטון DC, ארה"ב, תמורת כ-40 מיליון דולר

מחיר הרכישה מגלם תשואה של כ-7.5% על ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) מהמתחם כך לפי הודעת הקרן ■ מדובר בנכס התשיעי שתרכוש קרן אלטו 3, שרכישותיה מסתכמות בכ-330 מיליון דולר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מודי כידון, ממייסדי אלטו
מודי כידון, ממייסדי אלטוצילום: אייל טואג
ערן אזרן

קרן הנדל"ן אלטו (ALTO), המנוהלת על ידי מודי כידון ויניב מלמוד, תרכוש נכס מסחרי בוושינגטון DC, ארה"ב, בעסקה בשווי מוערך של כ-40 מיליון דולר. מחיר הרכישה מגלם תשואה של כ-7.5% על ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) מהמתחם – כך מסרה הקרן. מדובר בנכס התשיעי שתרכוש קרן אלטו 3, שרכישותיה מסתכמות בכ-330 מיליון דולר.

הנכס הנרכש משתרע על שטח כולל של כ-22 אלף מ"ר ובעל שיעור תפוסה של כ-90%. הנכס מאוכלס ע"י רשת הדיסקאונט Ross Dress for Less, סופרמרקט אורגני, ובמסעדות כגון Subway ו-Dunkin Donuts. באלטו ציינו כי הנכס ממקום בלב אזור מסחרי, ובין שכונות מגורים אמידות עם צפיפות של יותר מ-120 אלף תושבים והכנסה ממוצעת למשק בית של כ-107 אלף דולר ברדיוס של 3 מייל.

אלטו קרנות נדל"ן הוקמה ב-2010 וגייסה עד כה כ-1.2 מיליארד שקל, ל-3 קרנות שונות. החברה מתמחה בהשקעות בנדל"ן מניב בתחום המסחרי ברחבי ארה"ב. מיום הקמתה קרן ALTO רכשה 62 נכסים, בשווי כולל של 1.1 מיליארד דולר, בשטח כולל של 1.1 מיליון מטר רבוע וביצעה 26 מימושים בתשואה שנתית נטו (Net IRR) בסך 20%, כל לפי נתונים שסיפקה הקרן.

בחודש שעבר חתמה אלטו עם בית ההשקעות IBI על שיתוף פעולה אסטרטגי בעסקת רכישת Quebec Square - מרכז מסחרי בדנוור, ארה"ב, המוערך בהיקף כולל של כ-44 מיליון דולר. מדובר בשיתוף פעלה ראשון בין שתי החברות.

לדברי מודי כידון ויניב מלמוד, מייסדי אלטו, "האסטרטגיה שלנו היא לרכוש נכס מסחרי דומיננטי באחד השווקים המבוקשים ביותר בארה"ב במחיר הזדמנותי, בעסקה מחוץ לשוק. נכס זה כולל מרכיב השבחה הנובע מחיסכון בעלויות התפעול השוטפות לאחר הסרת המגבלה של שימוש בעבודה מאורגנת, וכן מהשכרת שטחים פנויים בהיקף של כ-10% מהשטח הכולל. אנו מאמינים כי באמצעות החיסכון בעלויות התפעול השוטפות והשכרות נוספות, העסקה תניב תשואה משמעותית למשקיעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker