סרצ'לייט לבי-קום: נוותר על העסקה ב-24 בנובמבר אם לא נקבל אישור לשלוט בבזק

הקרן האמריקאית מאותתת לשר התקשורת דוד אמסלם כי התנהלותו עלולה להוביל למחיקת מיליארדי שקלים מכספי המשקיעים הישראלים ■ השר מסרב לחתום על האישור הנדרש לקיום העסקה, ודורש מהיועץ המשפטי לממשלה להורות לו לחתום על ההיתר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בזק. מחכה לאישור של אמסלם
בזק. מחכה לאישור של אמסלםצילום: תקשורת תאגידית בז

בזמן שבווליו בייס התחילו לסקר את מניית בזק בהמלצת קנייה, עם מחיר יעד של 3.9 שקלים המהווה אפסייד של 56%, קרן סרצ'לייט הודיעה לבי-קום כי היא עלולה לוותר ב-24 בנובמבר על העסקה שבמסגרתה השליטה בבזק תעבור אליה. 

הקרן האמריקאית לא יכולה כנראה להתעלם מהעובדה שללא סיבה משפטית, שר התקשורת דוד אמסלם מעכב את האישור של העסקה, הנדרש במסגרת החוק לצורך העברת השליטה בבזק.

אמסלם מסרב לחתום על האישור, אף על פי שלא הצהיר כי הוא מחזיק בניגוד עניינים בנושא זה, ודורש מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להורות לו לחתום על ההיתר המדובר. הודעת קרן סרצ'לייט מאותתת לשר כי התנהלותו עלולה להוביל למחיקת מיליארדי שקלים מכספי המשקיעים הישראלים, כספים שהיו אמורים להינצל במסגרת הסדר.

דוד אמסלם במליאת הכנסת
דוד אמסלם במליאת הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

אמסלם מתעלם מכך שהעסקה קיבלה את ברכתם של כל הגורמים הביטחוניים והמקצועיים, ובהם רשות התחרות, נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין, רשות המסים, הבורסה, נאסד"ק, רשות ניירות ערך, בעלי המניות בחברה, כונס הנכסים הרשמי, מחזיקי איגרות החוב, הדירקטורים בחברות הרלוונטיות להסדר והרוכשים. גורמים אלה מאמינים שלמשקיעים החדשים יש את הסכומים הנדרשים בשביל להשקיע בתשתיות העתיד של מדינת ישראל בתחום התקשורת.

בי-קום שלחה אתמול מכתב חריף לשר התקשורת, ובו הבהירה לו שהתנהלותו עשויה לגרום למחיקת 3 מיליארד שקל מכספי המשקיעים. "מדובר בעסקה איכותית, המגינה על כספי הציבור המושקעים בקבוצת בי-קום-בזק ומזרימה מאות מיליוני דולרים לשוק התקשורת. כל עיכוב באישורה עלול לגרום לנזק בלתי-הפיך לכספי הציבור והפנסיות, כמו גם לבזק עצמה", הסביר עמי בר לב, מנכ"ל בי-קום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker