חברת הקנאביס IMC גייסה בקנדה 15.5 מיליון דולר לפי שווי של 110 מיליון דולר

הגיוס נעשה בבורסת CSE הקנדית ■ דו"חות החברה מראים עלייה של 25% במחירים שבהם מוכרת החברה קנאביס, מה שמשפיע גם על מטופלים רבים בישראל ■ מנהלי החברה: "נמשיך בחיזוק פעילותנו בישראל"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משמאל: אורן שוסטר, מנכ"ל IMC ורפאל גבאי, הבעלים של קבוצת Ewave
צילום: משמאל: אורן שוסטר, מנכ"ל IMC ורפאל גבאי, הבעלים של קבוצת Ewave

על רקע התפוצצות בועת הקנאביס והאתגרים שיעמדו בפני הפועלים בתחום - חברת הקנאביס הישראלית IMC, אחת משמונה חברות גידול הקנאביס הוותיקות בישראל, גייסה 15.5 מיליון דולר בקנדה. הגיוס נעשה בבורסת Canadian Securities Exchange – CSE בה נסחרות כיום 160 חברות קנאביס, והוא הסתכם ב-20.4 מיליון דולר קנדי (15.5 מיליון דולר)  לפי שווי של 145 מיליון דולר קנדי (110 מיליון דולר) אחרי הכסף.

את הגיוס ביצעה IMC, בעלת חווה באזור עוטף עזה - באמצעות כניסה לשלד הבורסאי Navasota Resources. כך חמקה IMC מגורל דומה משל החברה המתחרה BOL-שאיפה לחיים, שלא הצליחה לבצע הנפקה בקנדה.

עלות ייצור הקנאביס של IMC על פי דו"חותיה היא 0.4 דולר קנדי לגרם. את 2018 סיכמה החברה עם הכנסות בהיקף של 5.2 מיליון דולר, כ-84% מהן ממכירת תפרחות, 9% מסחורה מגולגלת ו-7% ממכירת שמנים. במחצית הראשונה של 2019 הכניסה החברה 4.3 מיליון דולר שהניבו לה רווח גולמי של 2.4 מיליון דולר; הפסד תפעולי של 1.6 מיליון דולר; והפסד נקי של 7.2 מיליון דולר. החברה ציינה שהיא מוכרת קנאביס לפי מחיר ממוצע של 3.18 דולר - בהשוואה למחיר של 2.6 דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

מי שמושפע מעליית המחירים הזאת הם המטופלים בישראל. עד הרפורמה בשוק, החברות המסחריות סיבסדו את החולים. כיום החולים נדרשים לשלם יותר עבור קנאביס, בין היתר בשל כניסתם של מפיצים ובתי מרחקת לחוליות המכירה.

אורן שוסטר
אורן שוסטרצילום: CSE

IMC מנוהלת על ידי אורן שוסטר, ואחרי ההנפקה הוא מחזיק כ-20% מהמניות. רפאל גבאי, שותפו של שוסטר בקבוצת e-wave, הפועלת בתחום פתרונות התוכנה והנדל"ן, מחזיק ב-17.7% נוספים. שי שמש מכהן כסמנכ"ל הכספים, ומחזיק ב-1% ממניות החברה.

היום יתחיל המסחר במניה

בהודעה לעיתונות מסרו שוסטר וגבאי, "אנו גאים ושמחים על השלמתו המוצלחת של מהלך הפיכת החברה לציבורית בקנדה. המהלך יאפשר לחברה להרחיב את פעילותה, לצמוח ולהתקדם לעבר יעדיה הרבים באירופה ובישראל. הניסיון, הידע והמומחיות הייחודית בתחום הקנאביס הרפואי שצברה החברה ב-10 שנות פעילותה, איפשרה לנו למצב את החברה כמותג מוביל בישראל ולהרחיב את פעילותנו לאירופה.

"אנו צופים כי הדרישה בשוק תעלה ותצמח ואנו, באמצעות מערך הגידול וההפצה שבנינו וביססנו באירופה, נוכל ליהנות מיתרון ראשוניות ומנתח שוק משמעותי באירופה. תמורת הגיוס אשר הושלם זה עתה והשלמת מהלך ההנפקה יסייעו לנו בהמשך הצמיחה המואצת של החברה באירופה. במקביל נמשיך בחיזוק פעילותנו בישראל, בהשקעה במחקר ופיתוח וביצירת שיתופי פעולה עם מדענים בעלי שם בינלאומי מחזית הטכנולוגיה לטובת המטופלים שלנו".

השנה  חתמה IMC על הסכם עם מתקן גידול בספרד בעל תקן EU-GMP. במארס 2019 השלימה IMC מהלך לרכישת חברת הפצת תרופות גרמנית, בעלת ניסיון של יותר מ-10 שנים בהפצת תרופות בגרמניה. החברה הגרמנית, Adjupharm, מחזיקה בתעודת EU-GMP, ויש לה את כל הרישיונות הנדרשים ליבוא, יצוא והפצת קנאביס רפואי. Adjupharm תהיה זרוע הפצעה לכלל אירופה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker