מחיר הביטוח הסיעודי והריבית הנמוכה: הראל תפריש כמעט מיליארד שקל ברבעון השלישי

הראל דיווחה הבוקר כי תפריש 950 מיליון שקל בגין הריבית הנמוכה לצורך חיזוק בטוחות ברבעון השלישי ■ כ-600 מיליון שקל מהסכום - בגלל הביטוח הסיעודי ■ החברה דיווחה כי הרווח הכולל בתשעת החודשים יעמוד על כ-450 מיליון שקל

אסא ששון
מישל סיבוני, מנכ"ל הראל
מישל סיבוני, מנכ"ל הראלצילום: יונתן זינדל / פלאש

היום בבוקר דיווחה חברת הביטוח הראל כי לאור ירידה מתמשכת בריבית חסרת סיכון, המשמשת לחישוב ההתחייבויות הביטוחיות לכל תקופת הביטוח, שהתחזקה משמעותית ברבעון האחרון, היא צפויה להפריש ברבעון הקרוב כ-950 מיליון שקל (לפני מס) לחיזוק העתודות הביטוחיות.

הראל ציינה בדיווח לבורסה כי ללא השפעת ירידת הריבית, צפוי היה הרווח הכולל ברבעון השלישי של 2019 להסתכם לסך של מעל 400 מיליון שקל (אחרי מס), ולתקופה של תשעת החודשים הראשונים של השנה להסתכם לסך של יותר ממיליארד שקל (אחרי מס) - מה שאמור היה להיות הרווח הגבוה ביותר בתולדות הקבוצה. בשל ההפרשה, החברה תרשום ברבעון השלישי הפסד חשבונאי כולל של 260-200 מיליון שקל (לאחר מס), אך למרות זאת הרווח הכולל הנקי לתשעת החודשים הראשונים של השנה צפוי לעמוד על כ-450 מיליון שקל.

עיקר ההפרשה (יותר מ-600 מיליון שקל) היא בגין ביטוחי סיעוד, והשאר כנגד ביטוחי חיים מבטיחי תשואה ובחבויות בביטוח אלמנטרי.  

מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני, אמר: "העובדה כי למרות הפרשת ענק של מעל 900 מיליון שקל אנו צפויים לסיים את תשעת החודשים הראשונים של השנה ברווח כולל נקי של כ-450 מיליון שקל - היא עדות לעוצמתה ואיתנותה הפיננסית של הראל. מבחינה עסקית ובנטרול השפעת הריבית - זוהי השנה הטובה ביותר של הראל מאז הקמתה. 900 מיליון שקל שנפריש יבטיחו תשלום תביעות למבוטחים עשרות שנים קדימה. כמובן שאם הריבית תעלה בהמשך - סכום זה יוחזר לשורת הרווח, במלואו או בחלקו, בהתאם לשיעור עליית הריבית."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker