"התשובה לא אצל היועמ"ש": בי-קום לוחצת על אמסלם לאשר את מכירת בזק

במכתב ששלח מנכ"ל בי-קום, עמי ברלב, לשר התקשורת נכתב: "אם אין לך קרבה עסקית, חברית או משפחתית לסר'צלייט, לט.נ.ר, או למי מבעלי השליטה בהם - אין כל סיבה שלא תחתום"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דודי אמסלם
דודי אמסלםצילום: אמיל סלמן
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בסביבת בי-קום מוטרדים מהעובדה ששר התקשורת, דוד אמסלם, עדיין לא חתם על היתר השליטה לחברות המעוניינות לשלוט בחברת התקשורת בזק, על אף שגורמים ביטחוניים ואחרים נתנו את ברכתם לעסקה. לאור ההתנהלות התמוהה של השר, שיגרה היום (ד') בי-קום פנייה דחופה לשר, שעליה חתום מנכ"ל החברה עמי ברלב, שבה היא דורשת את אישור הבקשה.

עמי ברלב, מנכ"ל בי־קום
עמי ברלב, מנכ"ל בי־קוםצילום: סטודיו עדיגיטל

"בי-קום הופתעה והוטרדה ביותר לנוכח פרסומים בתקשורת, שלפיהם השר שוקל שלא לחתום על היתר השליטה אם היועץ המשפטי לממשלה לא יאשר לו", כתב ברלב. "למיטב ידיעתנו, טיוטת היתר השליטה בבזק לחברות סרצ'לייט ודוד פורר אושרו על ידי הדרג המקצועי במשרד התקשורת והונחו לחתימת השר.

"שאלת החתימה על ההיתר היא שאלה עובדתית של ניגוד עניינים: אם אין לך (אמסלם; ש"א) קרבה עסקית, חברית או משפחתית לסר'צלייט, לט.נ.ר או למי מבעלי השליטה שבהם, אין כל סיבה שלא תחתום או תעכב את חתימתך. זו שאלה שנמצאת אצלך בלבד, ולא אצל היועץ המשפטי לממשלה", מדגיש ברלב.

לדבריו, "מדובר בעסקה איכותית, המגינה על כספי הציבור המושקעים בקבוצת בי-קום-בזק ומזרימה מאות מיליוני דולרים לשוק התקשורת. כל עיכוב באישורה עשוי לגרום לנזק בלתי-הפיך לכספי הציבור והפנסיות, כמו גם לבזק עצמה".

היתר השליטה מאמסלם הוא האישור האחרון הנדרש להשלמת העסקה. קדמו לו סדרת אישורים ארוכה, מטעם רשות התחרות, נשיא בית המשפט המחוזי השופט איתן אורנשטיין, רשות המסים, הבורסה, נאסד"ק, רשות ניירות ערך, בעלי המניות בחברה,  כונס הנכסים הרשמי, מחזיקי איגרות החוב, הדירקטורים בחברות הרלוונטיות להסדר והרוכשים. לדברי ברלב, כל האישורים ניתנו תוך הבנה ברורה שיש להציל 3 מיליארד שקל מכספי הציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker