אדמה מרחיבה את פעילותה: רוכשת חברה צרפתית ב-20 מיליון דולר

הרכישה תאפשר לאדמה, יצרנית חומרי ההדברה, להגדיל את הנתח שלה בשוק ב-400 מיליון דולר בשנה, ולקבל רישוי לשווק את המוצר שלה ממפעלה בסין בתהליך מקוצר יחסית - בזכות העובדה שלחברה הצרפתית כבר יש רישיון לשווק אותו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אדמה, חן ליכטנשטיין
מנכ"ל חברת אדמה, חן ליכטנשטייןצילום: אליהו הרשקוביץ

חברת אדמה, יצרנית חומרי ההדברה הגנריים הגדולה בעולם, ממשיכה לנצל את השיפור במצבה הפיננסי להרחבת פעילותה באירופה.

אדמה, שמנוהלת על ידי חן ליכטנשטיין, רכשה את חברת SFP שממוקמת באקס אן פרובנס שבצרפת. החברה הצרפתית ממוקדת בשני קווי מוצרים: קוטלי פטריות ומווסתי צמיחה. בעיקר שיווק המוצר Ethephon, שגורם לנשירת עלי הכותנה לפני הקטיף. אדמה היא היצרן הגדול בעולם של מוצר זה, והגיעה לנתח שוק של 40% בעולם.

רכישת SFP הצרפתית תאפשר לאדמה לקבל רישוי לשווק את המוצר ממפעלה בסין בתהליך מקוצר יחסית של שנתיים - בזכות העובדה שלחברה הצרפתית כבר יש רישיון לשווק אותו - בעוד שאם הייתה מנסה לקבל רישיון שיווק באופן עצמאי הייתה נאלצת להמתין חמש-שבע שנים.

עובדת במרכז הפיתוח של חברת אדמה בנאות חובבצילום: אליהו הרשקוביץ

מכירות החברה הצרפתית נאמדות ב-20-18 מיליון דולר לשנה, ועל פי הערכות היא נרכשת לפי מכפיל מכירות 1 - כלומר ב-20 מיליון דולר. השוק האירופי ל-Ethephon - המוצר העיקרי של החברה הנרכשת - נאמד ב-400 מיליון דולר לשנה, ולהערכת אדמה - היא מסוגלת להגדיל משמעותית את מכירותיו באירופה, הודות למערך השיווק שלה שגדול פי כמה עשרות ממערך השיווק של SFP, שהיא חברה משפחתית קטנה.

על פי הערכות, עם השגת הרישוי לשווק את המוצר ממפעלה של החברה בסין, היא תיהנה מאינטגרציה אנכית בייצור ותגיע לרווחיות גולמית של 50%-40%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker