בנק לאומי: חנן פרידמן נכנס לתפקיד המנכ"ל - וביטל את החטיבה שבראשה עמד

אגפים של חטיבת אסטרגיה, חדשנות וטרנספורמציה יועברו לחטיבות שונות בבנק, וחלקם יהיו כפופים ישירות למנכ"ל החדש ■ במכתב לעובדים התייחס פרידמן לאיומים על מערכת הבנקאות המסורתית: "שחקנים חוץ בנקאיים מעצימים את התחרות"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמןצילום: דוברות הכנסת / יצח
מיכאל רוכוורגר

בסוף השבוע החל עידן חדש בבנק לאומי - כשחנן פרידמן נכנס למשרדו החדש כמנכ"ל, בקומה 12 בבית מאני בתל אביב - במקומה של רקפת רוסק עמינח. המהלך הראשון של פרידמן: ביטול חטיבה שהוא עמד בראשה - חטיבת  אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה, ובעקבות כך צמצום בחבר הנהלה אחד.

יואל מינץצילום: עופר וקנין

החטיבה שבראשה עמד פרידמן הייתה חטיבה ייעודית שהוקמה בשנים האחרונות והמשימות שטיפלה בהן ומטפלת - הנן מהחשובות ביותר לקראת ההתמודדות מול האתגרים הגדולים שניצבים בפני לאומי ובנקים נוספים בשנים הקרובות.

אגפים שונים של חטיבה שבראשה עמד פרידמן יועברו לחטיבות אחרות בבנק: אורי נתן שמשמש בשנתיים וחצי האחרונות כראש מטה של רוסק עמינח, מונה לראש אגף תשלומים ויוכפף לאילון דחבש ראש חטיבה הבנקאית. נתן יהיה אחראי על יישום האסטרטגיה של לאומי בעולם התשלומים החדש וכן על תחום כרטיסי אשראי, כששי גפן  ינהל את פעילות התשלומים באופן שוטף. 

ראש חטיבת משאבי אנוש, הילה ערן-זיקצילום: בנק לאומי

מערך ייעוץ השקעות - המנוהל על ידי עינת סקורניק, יהיה מעתה כפוף לחטיבת תפעול שמנהל אייל בן חיים. דרור טופף ראש אגף אסטרטגיה וחדשנות - יהיה כפוף ישירות לפרידמן. גם פיני שץ - שטיפל בכל הסוגיות הקשורות ליישום חוק שטרום לצמצום הריכוזיות במערכת הבנקאות (מכירת  מקס, הסכמי תפעול והנפקה של כרטיסי אשראי בנקאיים של לאומי ועוד) יהיה כפוף לפרידמן ויטפל בפרויקט המורכב של טרנספורמציית מערכות ליבה יחד עם חטיבת הטכנולוגיה - המנוהלת על ידי שי בסון. אגף דיגיטל שמנהל חגי הוכברגר - יהיה כפוף לחטיבת הדאטה המנוהלת על ידי אילן בוגנים. אגף רגולציה שמנהל נועם הויזליך - יהיה כפוף לחטיבה המשפטית  שמנהלת עירית רוט.

במקומם של פרידמן ודירקטור נוסף שיעבור לדירקטוריון של בנק לאומי ארה"ב (בלוסה) ייכנסו עומר זיו - ראש חטיבה פיננסית, והילה ערן-זיק - ראש חטיבת משאבי אנוש ובעבר ראש חטיבה עסקית בלאומי ארה"ב. באפריל הקרוב יסיים יואל מינץ את כהונתו כיו"ר בנק לאומי בריטניה - לאחר קדנציה ארוכה בת תשע שנים ומלאה בארועים. עדיין לא הוחלט מי יחליפו.

ראש אגף תשלומים. אורי נתןצילום: מוטי מילרוד

"אתגרים הולכים ומתעצמים"

"למרות מצבו האיתן של הבנק, חובה עלינו להזכיר לעצמנו כי אנו פועלים בסביבה תחרותית ודינמית שהאתגרים בה הולכים ומתעצמים כל העת. מביניהם חשוב לציין את הרגולציה הנוקטת במדיניות המעודדת כניסת שחקנים חוץ בנקאיים, שנהנים כבר מפירות המהפכה הטכנולוגית, ומאפשרת להם להציע שירותים ספציפיים בלבד ולהעצים את התחרות", כך כתב פרידמן במכתב ששלח לעובדי לאומי עם כניסתו לתפקיד. 

ראש חטיבה פיננסית, עומר זיוצילום: פאביאן קולדורף

"בנוסף, צורכי הלקוחות משתנים והם מצפים לקבל שירותים איכותיים, עדכניים וברמה הגבוהה ביותר, בכל מקום ובכל עת. כל אלה, לצד אתגרים רבים נוספים, מחייבים אותנו לגלות עוד יותר מחויבות, שירותיות ומקצועיות. חשוב לי להדגיש שוב את המחויבות שלנו כהנהלה, להמשיך ולספק לכם את התשתית הנכונה להצליח, באמצעות יצירת סביבת עבודה פורה ומהנה, אסטרטגיה מדויקת וטיפוח מצוינות אישית וקבוצתית. מהיכרותי אתכם כמו גם את חבריי להנהלת הבנק, אני משוכנע שאין אתגר שלא נוכל לעמוד בפניו ואין יעד שלא נוכל לכבוש. ביחד, נצליח לעמוד במשימה המשותפת להוביל בסביבה תחרותית ולהצעיד את הבנקאות כמו גם את כלל המשק בישראל לעבר עתיד טוב יותר".

פרידמן הוסיף: "בתקופת עבודתי בלאומי זכיתי לקיים דיאלוג ישיר ופתוח עם עובדים ומנהלים מיחידות הבנק השונות, בסניפים ובמטה. את הרעיונות הטובים ביותר למדתי משיח זה, אותו אני רואה כהכרחי להצלחה של הארגון. דלתי תמשיך להיות פתוחה בפני כל אחת ואחד מכם בכל סוגיה העומדת על הפרק. אנא נצלו זאת ותמשיכו להעלות רעיונות והצעות לשיפור, כחלק מהמחויבות והחיבור של כולנו לדרכו הייחודית של לאומי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום