גזית גלוב מתרחבת לתחום המגורים - ומשקיעה 170 מיליון יורו בפרויקט בהלסינקי

הפרויקט Lippulaiva יכלול 80 חנויות ונותני שירותים ו-500 יחידות דיור ■ עד עתה, הושכרו 60% משטחי המרכז המסחרי ■ החברה צופה כי יבקרו בו 8 מיליון איש בשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המרכז המסחרי Lippulaiva במערב הלסינקי, פינלנד (הדמיה)
המרכז המסחרי Lippulaiva במערב הלסינקי, פינלנד (הדמיה)

חברת גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן, מרחיבה את פעילותה לתחום המגורים. סיטיקון, החברה הבת של גזית גלוב (48.6%) הפעילה בשוק הנדל"ן המסחרי בסקנדינביה ובמדינות הבלטיות, תקים מרכז קניות ומגורים במערב הלסינקי, פינלנד, על שטח של 44 אלף מ"ר.

הפרויקט Lippulaiva יכלול 80 חנויות ונותני שירותים, והחברה צופה כי יאוכלס באביב 2022 ויבקרו בו 8 מיליון לקוחות בשנה. הוא יהיה מרכז לשירותים מקומיים באזור Espoonlathi במערב הלסינקי, המתפתח במהירות.

שוכרי העוגן של המרכז יהיו רשתות מזון כמו Lidi ו-Prisma, מונופול האלכוהול הפיני Alko, ורשת Tokmanni למוצרי חשמל ביתיים. בנוסף, ישכרו במקום בתי קפה, מסעדות ושירותי נוחות יומיומיים. Lippulaiva יהיה גם מרכז התחבורה הראשי באזור ותחנת מטרו של הקו ממרכז הלסינקי למערב העיר, כאשר מסוף אוטובוסים ימוקם מתחת למרכז.

סיטיקון, שבחרה בחברת הבנייה Skanska כקבלן הבנייה של המרכז המסחרי, מציינת שעד עתה השכירה 60% משטחי המרכז המסחרי. 

מסביב לנכס ייבנו שמונה רחובות של בנייני מגורים, שיכללו 500 דירות על שטח של 31 אלף מ"ר ובנייתן תושלם על פי הערכת החברה בין 2022 ל-2024. ההשקעה הכוללת בהקמת מרכז הקניות ו-500 הדירות נאמדת ב-170 מיליון יורו. התמורה ממכירת הדירות מוערכת ב-155-186 מיליון יורו . 

לדברי אריק לנהאמר, מנהל הפיתוח של סיטיקון, הפרויקט ממחיש את האסטרטגיה החדשה של סיטיקון להתמקד בפרויקטים בעלי שימושים מעורבים וציפוף אזורי המחיה והתעסוקה סביב מרכזי הקניות. 

אחד החידושים במרכז הקניות החדש יהיה העובדה שיתבסס באופן מוחלט על אנרגיה מתחדשת. סיטיקון, מציינת כי מפעל האנרגיה הגיאותרמית הגדול ביותר באירופה נבנה מתחת למתחם. הדבר יאפשר לייצר אנרגיה גיאותרמית, שתספק את כל צורכי החימום והקירור של Lippulaiva.

עבודות הבנייה של מתקן האנרגיה התחילו כבר ב-2017, ועד עתה הושלמו 60% מהן. סיטיקון היא הבעלים של 40 מרכזים מסחריים בסקנדינביה ובמדינות הבלטיות, ששוויים ההוגן הוא 4.5 מיליארד יורו. החברה, שהיא אחת המובילות בשוק מרכזי הקניות בפינלנד, שוודיה ונורווגיה, נסחרת בשווי של 1.6 מיליארד יורו, לאחר עלייה של 20% מתחילת 2019.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker