עוד חוזה לאלקטרה בנייה: תקים מבנה משרדים בכפר סבא בכ-170 מיליון שקל

המבנה יוקם עבור קבוצת מבנה ויכלול 17 קומות משרדים על שטח של כ-27 אלף מ"ר, חניון תת קרקעי וחניון עילי ■ בשבוע שעבר הודיעה אלקטרה כי תבצע את העבודות בפרויקט Landmark תל אביב בתמורה ל-715 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הדמיה: שרונה כפר סבא
הדמיה: פרויקט משרדים במרכז "שרונה" כפר סבאצילום:

אלקטרה מקבוצת אלקו נבחרה לבצע עבור קבוצת מבנה (חברת חכ"ל) פרויקט משרדים במרכז שרונה כפר סבא בכ-170 מיליון שקל. אלקטרה בנייה, חברת הבת של אלקטרה בע"מ, תבצע את הפרויקט, שצפוי להתחיל מיידית ולהסתיים בסוף 2023. בשבוע שעבר הודיעה אלקטרה כי תבצע את העבודות בפרויקט Landmark תל אביב בתמורה ל-715 מיליון שקל.

הפרויקט בשרונה כפר סבא כולל 17 קומות משרדים על שטח של כ-27,000 מ"ר, הריסת שתי קומות חניון תת קרקעי וביצוע ביסוס ושתי קומות חניון חדשות. בנוסף, יכלול הפרויקט חניון תת קרקעי (על שטח של כ-6,581 מ"ר) ושש קומות חניון עילי (על שטח של כ-17,105 מ"ר).

קבוצת מבנה בניהולו של דודו זבידה הינה קבוצת  הנדל"ן הגדולה בישראל מבחינת היקף השטחים אשר ברשותה. לקבוצה נכסים מניבים בהיקף של כ-1.6 מיליון מ"ר בישראל. היא מחזיקה בשטח להשכרה בהיקף הגדול ביותר מבין חברות הנדל"ן הפועלות בישראל ובשווי של כ-8.9 מיליארד שקל. 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: זיו קורן

הקבוצה עוסקת בתחומי נדל"ן שונים לרבות ייזום, הקמה, רכישה וניהול מבנים המיועדים להשכרה, לתעשייה (כולל מלאכה, אחסנה ולוגיסטיקה), למסחר, למשרדים ולמגורים וכן בפעילות ייזום ומכירה של דירות למגורים בישראל.

הפרויקט בשרונה כפר סבא הוא אחד מכמה שיזמה קבוצת מבנה. הפרויקטים כוללים את מתחם הסוללים בתל אביב לבניית 360 יח"ד ו-76,000 מ"ר משרדים, בניין בהרצליה פיתוח, בניין משרדים באזור התעשייה חולון ועוד. שיעור התפוסה לשווי של נכסי החברה בישראל הינו כ-92.6%. 

אלקטרה בע"מ, בניהולו של איתמר דויטשר, היא מהקבוצות הקבלניות הגדולות בישראל. הקבוצה פועלת כיום באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.

דודו זבידה, מנכ"ל מבנהצילום: מוטי מילרוד

הפרויקט של קבוצת מבנה מצטרף לשורת פרויקטים שבהם זכתה אלקטרה בנייה בשנתיים האחרונות, ביניהם: מגדל בראשית בבלי בתל אביב (כ-275 מיליון שקל); פרויקט בניית מתחם אמדוקס ברעננה (כ-330 מיליון שקל); פרויקט הספרייה הלאומית החדשה בירושלים (כ-375 מיליון שקל); מגדל בית ליסין בתל אביב (כ-130 מיליון שקל) ועוד.

אלקטרה בע"מ סיכמה את המחצית הראשונה של 2019 עם עלייה של 10.8% בהכנסות לכ-3.37 מיליארד שקל, ועם עלייה ברווח הנקי ל-92.2 מיליון שקל. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) עלה במחצית הראשונה ב-42%, לעומת התקופה המקבילה ב-2018, והגיע ל-255.7 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker