ממשיכה להתרחב: להב אל.אר רוכשת שישה מרכזי קניות בגרמניה ב-19.3 מיליון יורו

לאחר הרכישה תחזיק להב אל.אר ב-40 מרכזי קניות בגרמניה ■ החברה מצפה להגיע לשכר דירה שנתי כולל של עשר מיליון יורו – גידול של 20% לעומת שכר הדירה הנוכחי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי להב
אלי להבצילום: עופר וקנין

להב אל.אר, שבשליטת אלי להב, ממשיכה לצמוח. החברה הודיעה היום (א') כי החברה הבת (75%) חתמה על הסכם מחייב לרכישת שישה מרכזי קניות שכונתיים בגרמניה בתמורה ל-19.3 מיליון יורו (כ-76 מיליון שקל). הנכסים מניבים שכר דירה שנתי של 1.55 מיליון יורו, כך שהתשואה השנתית הצפויה היא 8%. להערכת החברה, קיים בפורטפוליו פוטנציאל השבחה מהותי. 

שטחם הכולל להשכרה של מרכזי הקניות הוא 18.3 אלף מ"ר על שטח קרקע של 38.2 דונם, מתוכם 16 אלף מ"ר (87.5%) מושכר לרשתות הסופרמרקטים EDEKA ,NETTO ,REWE ,ALDI ,HOLAB פארם ושירותים לאזרח. כיום, 2,321 מ"ר במרכז ריקים - ובכוונת החברה לפעול להשכרתם. 

לצורך השלמת העסקה, להב קיבלה הלוואה לזמן ארוך מהמוכר בסכום של 13.5 מיליון יורו. בכוונת החברה לפעול להחלפת הלוואת המוכר בהלוואה בנקאית לזמן ארוך. יתרת ההשקעה - 6.1 מיליון יורו, כולל הוצאות (חלק החברה: 4.6 מיליון יורו) - תמומן באמצעות ההון העצמי. החברה צופה תשואה ממוצעת של 11.4% על ההון העצמי. לאחר הרכישה, להב אל.אר תחזיק ב-40 מרכזי קניות בגרמניה, הצפויים להניב שכר דירה שנתי של עשר מיליון יורו – גידול של 20% לעומת שכר הדירה הנוכחי.

בתחילת ספטמבר הודיעה החברה על השלמת מכירת אחזקותיה בחברה הציבורית סולגרין לקרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל בתמורה ל-44.4 מיליון שקל. כתוצאה מהמהלך, להב אל.אר צפויה לרשום ברבעון השלישי של 2019 רווח הון של 8 מיליון שקל ויתרה תזרימית של 42.4 מיליון שקל.

להב, יו"ר החברה, מסר: "הנכסים שנרכשו עונים מבחינת השימושים המיקומים ופוטנציאל ההשבחה על האסטרטגיה שלנו - רכישת מרכזי קניות שכונתיים בגרמניה, המשרתים צורכי אוכלוסייה וכוללים שוכרים חזקים מקרב רשתות סופר מרקט מובילות. השטחים הריקים במרכזים מהווים פוטנציאל השבחה להעלאת דמי השכירות ושיפור התשואה". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום