דוד פולק עוזב את חלל לאחר 24 שנים: "רק עכשיו אני יכול ללכת בשקט"

מנכ"ל חלל תקשורת: "חשבתי לעזוב לפני כמה שנים, אך מ-2015 היו לנו הרבה שנים כואבות שבהן חטפנו מכות לא נעימות" ■ "העזיבה של yes לא תמוטט אותנו", הוא אומר ל-TheMarker, "זה ספין שנועד לתמוך בבזק"

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פורש. דוד פולקצילום: חלל תקשורת
שלי אפלברג

לאחר 24 שנה בחברה, דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת הודיע כי יסיים את תפקידו בחודשים הקרובים. "זהו זמן טוב לעזוב אחרי 24 שנה כמנכ"ל חברה ציבורית. זה הזמן לתת את המושכות למישהו חדש שיידע לעשות דברים אחרת. חשבתי לעזוב לפני כמה שנים, אך מ-2015 היו לנו הרבה שנים כואבות שבהן חטפנו הרבה מכות לא נעימות".

כוונתו היא בעיקר לאובדן של לוויין עמוס 5 ב-2015 ולפיצוץ הפתאומי של הלוויין עמוס 6 בעת השיגור ב-2016 - שני אירועים שריסקו את מניית החברה. "המקרים הכואבים הובילו אותנו ממצב שבו יכולנו למכור את החברה ב-400 מיליון דולר - היה לנו חוזה חתום, ורק משרד התקשורת סיכל אותו - החברה נסחרת כיום לפי שווי של כ-70 מיליון דולר בלבד. אולם לאחר השיגור המוצלח של עמוס 17 ופעולות השיווק שלנו, החברה מתחילה להתאושש. לכן, כעת אני לא מרגיש שבעזיבה הנוכחית אני נוטש את הספינה בשעותיה הקשות, כעת אני יכול לעזוב בשקט".

פולק משמש מנכ"ל ספקית שירותי התקשורת הלוויינית חלל מאז תחילת דרכה ב-1996. הוא בנה את החברה עם העובדים, הנפיק אותה בבורסה והיה מעורב בכל השיגורים ובניית הלוויינים, אך גם חווה עמה לא מעט קשיים. באחרונה חזרה חברת  yes על הודעתה מהשנים האחרונות כי היא עומדת להשקיע מאות מיליוני שקלים להעביר את לקוחות הטלוויזיה משירותי הלוויין לשידורים על גבי האינטרנט.

פיצוץ הלוויין עמוס 6צילום: HANDOUT/רויטרס

"העזיבה של yes לא תמוטט אותנו"', אומר פולק. "זאת ההודעה העשירית מצד yes  על כך שהם עומדים לעזוב את החברה - כל פעם בגלל סיבה חדשה. זה ספין שנועד לתמוך בבזק. מזלה של בזק שיש רצפה למניה שתעצור אותה. כעת הם משתמשים בספין חדש להראות שהם יודעים איך לצאת מהצרות של בזק והחברה הבת בזק בינלאומי. נערכנו לעזיבה של yes, שתתרחש רק ב-2026, וגם זה לא בטוח. מחכים להם הרבה קשיים להעביר את השירותים שלהם על גבי האינטרנט. כיום זה לא פשוט לשדר על גבי האינטרנט טלוויזיה איכותית ותחרותית כך שהלקוחות לא יעזבו אותם. זה לא תלוי רק בהם, והתשתית בישראל לא תומכת בכך".

לדברי פולק, הלוויין הבא שחלל תשגר לנקודה שבה נמצאים עמוס 3 ועמוס 7 - שנותנים ל-yes שירות כיום - יהיה לוויין שיאופיין בגמישות ועם שירותים אחרים. "אני רוצה להזכיר כי ללוויין עמוס 6 היה הסכם חתום עם פייסבוק ב-100 מיליון דולר, למזלנו הרע הוא התפוצץ לנו. זאת אחת המכות שחיכיתי שנתאושש מהם לפני שאעזוב".  

"חטפנו כמה מכות ונפלנו - אבל החזקנו מעמד"

פולק נזכר בימים הראשונים שלו בחברה. "חלל התחילה מאפס ויצרנו כאן תחום חדש.  זכינו להצלחות והגענו לשיאים יפים. היינו סטארט-אפ, חטפנו כמה מכות ונפלנו אבל החזקנו מעמד. בנינו תשתית לצמיחה חדשה. אני עוזב כיום חברה שנמצאת בשלב של צמיחה והרחבת הפעילות". 

לווין של חלל תקשורתצילום: AP

חלל תקשורת מספקת כיום שירותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה באמצעות הלוויינים עמוס 3, עמוס 4 ועמוס 7 ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה. באוגוסט האחרון שיגרה החברה את עמוס 17, שיוצר על ידי חברת בואינג, ונועד לתת מענה לגידול בפעילות התקשורת ביבשת אפריקה.

לאיזה תפקיד אתה מתכוון לעבור?

פולק: "מוקדם עדיין לדבר על זה. העזיבה שלי לא מיידית, ייקח עוד כמה חודשים עד שאעזוב סופית. הוועדה של הדירקטוריון תחליט מי יחליף אותי, הם אנשים טובים מספיק כדי למצוא את המנכ"ל הבא".

לאיזה סוג של מנהל זקוקה כיום החברה?

"אנחנו חברה שהעיסוק שלה גלובלי. לא נישאר לשווק רק באפריקה. יש לנו פעולות חשובות לעשות באסיה ובארה"ב - לכן נדרש מישהו שיידע לעבוד נכון בכל השווקים האלה. ראוי שזה יהיה אדם ששולט בטכנולוגיה, בעל ראייה רחבה, כך שיוכל לקחת את החברה לא רק למה שהיא עושה כיום - אלא למה שהתחלנו בשנה האחרונה: לספק  שירותי תקשורת מגוונים ללקוחות, ולא רק תקשורת לוויניית. זה מאפשר כניסה לתחומים חדשים של פרויקטים ומכירות של החברה בעתיד".

פולק גם התייחס לדרך שבה תתמודד החברה עם החובות של חלל, בגובה 350 מיליון דולר. "הדרך תהיה לממש את המשאים ומתנים הגדולים שאנו עושים בכמה מדינות באפריקה - גם עם גופים ממשלתיים וגם עם ספקי סלולר, שזקוקים מאוד ללוויין כך שיוכלו לספק מיילים והודעות וואטסאפ. זה היה ככה בלוויינים הקודמים, וזה יהיה ככה בעתיד עם עמוס 17".

מחכים לתחילת הפעילות של עמוס 17 

הכנסות חלל תקשורת במחצית השנייה של 2019 הסתכמו ב-41 מיליון דולר, והרווח התפעולי הסתכם באותה תקופה ב-9.5 מיליון דולר. חלל הפסידה 5.5 מיליון דולר בעיקר כהוצאות מימון מהפרשי שער. לחברה חובות נטו בהיקף של 350 מיליון דולר, שמקורם בבניית עמוס 3 ,עמוס 4 ו-17. מרבית החוב מיוחס כיום לעמוס 17.

לאחר שעמוס 6 התפוצץ, קיבלה החברה כ-200 מיליון דולר ופרעה את החובות שגייסה מהשוק לטובת בנייתו. כיום החברה מחזיקה בצבר הזמנות בהיקף של יותר מ-400 מיליון דולר. מנהליה מעריכים שבקרוב החברה תוכל להתחיל להראות גידול בהכנסות החברה ובצבר העתידי, בעקבות שיגורו של עמוס 17 באוגוסט האחרון ותחילת הפעלתו המסחרית הצפויה.בחלל העריכו שבסוף נובמבר או תחילת דצמבר 2019 הלוויין יתחיל לפעול מסחרית.

קצב המכירות השנתי של חלל כיום הוא 84 מיליון דולר. עם השפעת הפעלתו המסחרית של עמוס 17, החברה צופה שההכנסות וה-EBIDTA ישתפרו בכ-50 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker